11:05 | 10.08.15 | Նորություններ | 4777
Կոտայքի մարզում գտնվող ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները այսուհետ 911 եւ 112 հեռախոսահամարներին զանգահարելիս կմիանան ՀՀ տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների ճգնաժամային կառավարման մարզային կենտրոններին:
Նախկինում 911 հեռախոսահամարով մարզերի բնակիչները միանում էին Երեւանում գործող Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնին, որտեղից արտակարգ իրավիճակի կամ պատահարի մասին տեղեկությունն փոխանցվում էր համապատասխան մարզային կենտրոն:
Ավելի վաղ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ճգնաժամային կառավարման մարզային կենտրոններին ուղիղ միանալու հնարավորություն էր ընձեռել Վայոց Ձորի, Արագածոտնի, Լոռու, Արարատի, Շիրակի, Գեղարքունիքի, Սյունիքի, Տավուշի եւ Արմավիրի մարզերի իր բաժանորդներին:

11:05 | 10.08.15 | News | 5101
VivaCell-MTS subscribers in Kotayk region can reach the Emergency Situations Service local offices dialing 911/112.
Not long ago VivaCell-MTS had made this service available for its subscribers living in Arargatsotn, Vayots Dzor, Lori, Ararat, Shirak, Gegharquninq, Syuniq, Tavush and Armavir regions.
The joint project implemented by VivaCell-MTS and the Ministry of Emergency and Territorial Administration is accomplished with Kotayk region. Due to the realized works now in all regions all calls received from mobile devices will be redirected to the local office of the Emergency Situations Service. The innovation is aimed at shortening the response time of the rescue service in emergency situations.