16:41 | 20.04.15 | Հոդվածներ | exclusive 6852
Home Planning. կայքը այցելուներին հնարավորություն է տալիս առանց դիզայներների օգնության՝ 3D տարբերակով օնլայն պլանավորել տան ներքին հարդարանքը:
Դա կարելի է անել՝ օգտագործելով տվյալ տարածքի խանութներում առկա տեսականին։
Կայքի հիմնադիրներից Միհրան Բաբայանը Itel.am-ին պատմել է, թե ինչպես է որոշել վերանորոգել բնակարանը, փնտրել եւ չի գտել որեւէ վեբկայք կամ հավելված, որը կօգներ նախապես հասկանալ, թե, օրինակ, ինչպիսի տեսք կունենա պատը, առաստաղը կամ հատակը որեւէ գույնով ներկելու դեպքում:
Նա իր գաղափարի մասին պատմել է Վահագն Հովհաննիսյանին, եւ որոշել են համատեղ ՏՏ գործիք մշակել, որը մարդկանց կօգնի վերանորոգել բնակարանը։ Հետագայում թիմին միացել է Արսեն Մխիթարյանը:
««ՄԻԿ Աքսելերացիա» ծրագիրը մեզ համար լավ սկիզբ էր։ Մինչ այդ, անընդհատ քննարկում էինք, թե ինչպիսին պետք է լիներ հարթակը, սակայն ոչ մի կերպ չէինք կարողանում սկսել: Ծրագիրը մեզ տեմպ հաղորդեց, իսկ մենթորների խորհուրդներն օգնեցին, որ սկսենք մտածել որպես ստարտափ»,- նշել է Արսեն Մխիթարյանը։
«Նախկինում մի բան մշակելուց առաջ անընդհատ անհանգստանում էի, որ հնարավոր է ստեղծվելիք պրոդուկտը հաճախորդներին դուր չգա։ Ծրագրի արդյունքում հասկացա, որ հաջողված ստարտափը չպետք է վախենա ձախողումներից, քանի որ հենց փոքր ձախողումների արդյունքում է ծրագիրը հաջողում»,- ասել է Վահագն Հովհաննիսյանը։
«Ներկայում որպես թիրախ ընտրել ենք հայկական շուկան եւ փորձում ենք աշխատել Հայաստանի խանութների հետ։ Այն մարդը, որը վերանորոգում է իր բնակարանը, ուղղակի պետք է սկանավորի բնակարանի հատակագիծը եւ կայքում մուտքագրի տվյալները»,- ընդգծել է Միհրան Բաբայանը։

16:41 | 20.04.15 | Articles | exclusive 7058
Home Planning. The website allows visitors to plan the 3D interior design of the house without a designer. It helps designing houses using the variety of renovation products, available at stores.
One of the founders of the website, Mihran Babayan, told Itel.am that a few months ago he was renovating his apartment and was in constant search of a website or an application, which would help him understand how the walls, flooring or ceiling would look like after painting them this or that color.
He shared his concerns with Vahagn Hovhannisyan and decided to develop some IT tool, which will help people renovating their apartments. Later Arsen Mkhitaryan joined the team.
“MIC Acceleration served as a kick-off for us. We used to discuss various aspects of the possible application but were not starting it. The program put us into the certain pace. We were thinking not only about website development but through the assistance of our mentors we started developing business way of thinking, as startups”, said Arsen Mkhitaryan.
“Formerly, while developing something, I always thought what if it doesn’t work out, or if customers will not like it. With the program I understood that a successful startup should not be afraid of failures. Small failures lead to a success”, said Vahagn Hovhannisyan.
“Currently we are targeting Armenian market and trying to work with stores in Armenia. A person who is planning to renovate his/her apartment will just need to scan the drawing and put the measurements.’ stressed Mihran Babayan.