16:50 | 13.03.15 | Նորություններ | 4968
Ծառայությունը կգործի Ռուսաստանի Դաշնության, Վրաստանի, Ուկրաինայի, Իտալիայի, Ղազախստանի, Ղրղըզստանի, Տաջիկստանի, Ուզբեկստանի տարածքում` Beeline, Kyivstar, Wind օպերատորների ցանցերում գտնվող «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի բջջային կապի կանխավճարային եւ հետվճարային հաշվարկային համակարգի բաժանորդների համար:
«Beeline-ը շարունակում է հանդես գալ նոր առաջարկներով, որոնք ոչ միայն պարզ են եւ հարմար, այլ նաեւ հնարավորություն են ընձեռում մեր բաժանորդներին մատչելի սակագնով օգտվել որակյալ կապից թե´ Հայաստանի տարածքում, թե´ դրա սահմաններից դուրս: Առավել քան համոզված եմ, որ «Կապի մեջ+» ծառայությունը, ռոումինգի ցածր գների շնորհիվ, կարճ ժամանակահատվածում մեծ տարածում կգտնի մեր բաժանորդների շրջանում»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Գտնվելով Beeline ցանցում Վրաստանում, Ռուսաստանում եւ ԱՊՀ այլ երկրներում, Wind ցանցում Իտալիայում կամ Kyivstar ցանցում Ուկրաինայում՝  հաճախորդները կարող են ընդունել մուտքային զանգեր, ինչպես նաեւ զանգահարել Հայաստանի Beeline բջջային հեռախոսահամարներին 49.99 դրամ մեկ միասնական սակագնով: 1ՄԲ բջջային ինտերնետի արժեքը եւս կազմում է 49.99 դրամ, իսկ մուտքային SMS հաղորդագրություններն անվճար են:
«Կապի մեջ+» ռոումինգ ծառայությունը գործում է մինչեւ 2015թ. հունիսի 15-ը ներառյալ: Այն կարելի է ակտիվացնել` հավաքելով *655# հրահանգը, իսկ ապաակտիվացնել՝ *650#:
Ծառայության ակտիվացման գումարը 290 դրամ է։ Ծառայությունից օգտվելու համար Հայաստանից մեկնելուց առաջ անհրաժեշտ է ակտիվացնել ռոումինգը` հավաքելով #351*0000# հրահանգը կանխավճարային հաշվարկային համակարգի ֆիզիկական անձ հանդիսացող բաժանորդների համար կամ *500# հրահանգը` հետվճարային հաշվարկային համակարգի բաժանորդների համար:

16:50 | 13.03.15 | News | 4175
Beeline launches “Connected+” new roaming service available for “ArmenTel” CJSC mobile prepaid and postpaid subscribers. The new service will operate in Beeline network in the territory of Russian Federation, Georgia, Ukraine, Italy, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan, Uzbekistan, Beeline, Kyivstar and Wind operators.
“Beeline continuously presents new offers, which are simple and convenient and provide a unique opportunity to offer high quality services at affordable prices not only in the territory of Armenia, but also abroad. I am more than sure that “Connected+” service, due to lower roaming prices will gain great popularity among our subscribers within a  short period of time ”, - said General Director of Beeline Armenia Andrey Pyatakhin.
When in Beeline network in Georgia, Russia and other CIS countries, Wind network in Italy or Kyivstar network in Ukraine, subscribers can receive incoming calls, as well as make calls to Beeline numbers in Armenia  at the same price – at 49.99 AMD per minute.  1MB of Internet also comes at AMD 49.99.
To activate “Connected +” roaming service, subscribers should send *655# request from their phones. The service can be deactivated by dialing *650# command. Activation of the service costs AMD 290. To use the service the postpaid subscribers  should activate roaming before crossing the Armenian border , by sending #351*0000# command,  and postpaid subscribers by sending *500# command. «Connected+» roaming service is available till June 15, 2015.