18:03 | 02.07.14 | Նորություններ | 5134
Orange-ը երկրորդ տարին անընդմեջ հանդես է գալիս որպես «Իմ Հայաստան» համահայկական փառատոնի գլխավոր հովանավոր:
Փառատոնը կազմակերպվում է Սփյուռքի նախարարության կողմից՝ նպատակ ունենալով պահպանել հայ մշակույթի ինքնությունը, սատարել ժամանակակից հայ արվեստի զարգացմանը, բացահայտել Հայաստանի եւ սփյուռքահայության երիտասարդ ստեղծագործողներին:
«Հովանավորության ծրագրերում մենք առանձնահատուկ ուշադրություն ենք դարձնում Հայաստանի մարզերի ներգրավմանը՝ նպատակ ունենալով նպաստել մարզերի բնակիչների կյանքի թե՛ տնտեսական, թե՛ սոցիալական ու մշակութային բնագավառների զարգացմանը: Այս նախագիծը հատկապես կարեւորում ենք, քանի որ մշակութային մեծ արժեք ունենալուց եւ իսկապես համահայկական բնույթ կրելուց զատ, փառատոնի միջոցառումների շրջանակը ոչ միայն ներառում է մայրաքաղաքը, այլ նաեւ մարզերի բազմաթիվ քաղաքներ ու գյուղական համայնքներ», - ասել է Օրանժ Արմենիայի Հովանավորության ծրագրերի ղեկավար Լիլիթ Մարտիրոսյանը:

18:03 | 02.07.14 | News | 3979
Orange is the general sponsor of “My Armenia” Pan-Armenian Festival organized by the Armenian Ministry of Diaspora.
The aim is to preserve the identity of the Armenian culture, boost the development of the Armenian contemporary art, reveal creative young people living in Armenia and Diaspora, as well as support the development and implementation of their joint projects.
“It is with great pleasure that Orange supports “My Armenia” Pan-Armenian Festival. Our sponsorship programs focus on involvement of Armenian regions aiming to boost the development of economic, social, as well as cultural aspects of life of the population of regions. This project is especially important to us, as besides having a great cultural value and being indeed a Pan-Armenian event, it also encompasses not only Yerevan, but many towns and rural communities of Armenian regions,” said Orange Armenia Sponsorship project manager Lilith Martirosyan.