14:20 | 06.06.14 | Նորություններ | 5324
ԱրմենՏել ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) այսօր ներկայացրել է շարժական ինտերնետի «Անսահմանափակ ինտերնետ Regular» եւ «Անսահմանափակ ինտերնետ Premium» ծառայությունները, որոնցից օգտվող կանխավճարային հաշվարկային համակարգի բաժանորդները հնարավորություն կունենան 30 օրվա ընթացում մուտք գործել համացանց` առանց մեգաբայթային տարիֆիկացման:
«Բջջային կապի շուկայի զարգացման առաջին խթանը շարժական ինտերնետի զարգացումն է: Ներկայացվող ծառայություններով մենք մեր հաճախորդներին առաջարկում ենք ինտերնետ, որ միշտ կլինի նրանց հետ: Այս առաջարկները ոչ միայն պարզ են, հարմար, այլեւ բավական մրցունակ ու մատչելի»,- ասել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը` համոզմունք հայտնելով, որ դրանք շուտով մեծ պահանջարկ են վայելելու` մատչելի լինելու եւ մեգաբայթային տարիֆիկացման սահմանափակումներ չլինելու շնորհիվ:
«Անսահմանափակ ինտերնետ Regular» ծառայության ամսական բաժանորդային վճարը 2000 դրամ է, իսկ «Անսահմանափակ ինտերնետ Premium»-ինը` 3500 դրամ: Առաջինին կարելի է միանալ` զանգահարելով 067470 համարին, հավաքելով *110*70# USSD հրահանգը կամ 0674 համարին ուղարկելով SMS հաղորդագրություն «70» տեքստով:
«Անսահմանափակ ինտերնետ Premium»-ին միանալու համար պետք է 0674 համարին SMS հաղորդագրություն ուղարկել «80» տեքստով, զանգահարել 067480 համարին կամ հավաքել *110*80# USSD հրահանգը: «Անսահմանափակ Ինտերնետ Regular» ծառայությունն ակտիվացնելիս գործում է ինտերնետի արագության սահմանափակում մինչեւ 256 Կբ/վրկ, իսկ «Անսահմանափակ ինտերնետ Premium» ծառայության դեպքում՝ մինչեւ 512 Կբ/վրկ։
“ԱրմենՏել” ընկերության գլխավոր տնօրենը նկատել է, որ ծառայությունների տրամադրման 30-օրյա ժամկետի ավարտից 2 օր առաջ բաժանորդը SMS հաղորդագրության միջոցով տեղեկացվում է այդ մասին, իսկ 30-րդ օրվա վերջին, բաժանորդի հաշվեկշռին բավարար գումար լինելու դեպքում, բաժանորդից գանձվում է ծառայության վճարն ու այն տրամադրվում եւս 30 օր ժամկետով:
Անդրեյ Պյատախինի փոխանցմամբ, շարժական ինտերնետից օգտվողների թիվը շարունակաբար աճ է գրանցում. «Մեր միջին շարժական բաժանորդը ամսեկան միջինը 1 Գբ ինտերնետ է սպառում»,- ասել է նա եւ նկատել, որ բաժանորդները հիմնականում օգտվում են որոնողական համակարգերից, սոցիալական ցանցերից եւ ռուսաստանյան ու արտասահմանյան կայքերից:
«Պարզ, հարմար, քեզ համար» քաղաքականության շրջանակներում կապի օպերատորն առաջիկայում պատրաստվում է ներկայացնել նաեւ ռոմինգի հատուկ առաջարկ արտերկիր հանգստի մեկնողների համար:

14:20 | 06.06.14 | Новости | 5373
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) представила сегодня две новые услуги -«Безлимитный интернет Regular» и «Безлимитный интернет Premium».
Эти услуги позволяют абонентам предоплатной системы расчетов мобильной связи Beeline в течение 30 дней пользоваться интернетом без ограничения по трафику.
«Сегодня мы предлагаем две новые услуги, которые не только просты и удобны, а еще и доступны и конкурентоспособны. Я уверен, что они за короткое время получат большую популярность, поскольку очень выгодные цены на мобильный интернет и отсутствие ограничений по трафику становятся доступны клиенту на его текущем тарифном плане мобильной связи»,- сказал гендиректор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин.
Ежемесячная абонентская плата услуги «Безлимитный интернет Regular» составляет 2000 драмов, а услуги «Безлимитный интернет Premium» - 3500 драмов. Первую услугу можно активировать, позвонив по номеру 067470, с помощью USSD запроса *110*70# или отправив SMS с текстом 70 на номер 0674. Услугу «Безлимитный интернет Premium» можно активировать, позвонив по номеру 067480, с помощью USSD запроса *110*80# или отправив SMS с текстом 80 на номер 0674.
За 2 дня до завершения периода предоставления услуги абонент получает соответствующее SMS-сообщение. На 30-й день предоставления услуги, при наличии достаточных средств на балансе абонента, услуга автоматически активируется еще на 30 дней.
Скорость мобильного интернета в рамках услуг «Безлимитный интернет Regular» и «Безлимитный интернет Premium» составит до 256 и 512 Кб/с соответственно.
Гендиректор компании «АрменТел» отметил, что число абонентов, пользующихся мобильным интернетом, продолжает расти.
«В среднем наш абонент ежемесячно использует 1 Гб мобильного интернета», - сказал Андрей Пятахин, добавив, что абоненты, в частности, пользуются соцсетями, поисковыми службами, а также российскими и зарубежными сайтами.
В рамках своей политики «Просто, удобно, для тебя» компания «АрменТел» в скором времени представит специальное предложения по роумингу для тех абонентов, которые собираются в отпуск.