11:12 | 11.04.14 | Նորություններ | 4396
ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնը» հայտարարել են բնակարանաշինության ծրագրի հերթական փուլի մեկնարկի մասին:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից հովանավորվող ծրագրի պաշտոնական բացումը կայացել է Տավուշի մարզի սահմանամերձ Վազաշեն գյուղում: Այս սոցիալական ծրագրի նպատակը անապահով ընտանիքներին աջակցելն է` իրենց տները կառուցելու եւ վերանորոգելու գործում: Ծրագրի շահառուներն են Տավուշի եւ Արմավիրի մարզերի սահմանամերձ գյուղերի անապահով 25 ընտանիքները:
Սահմանամերձ գյուղերին աջակցելու համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը կատարել է 55 մլն. դրամի ներդրում: Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնը» իր հերթին ստանձնել է ծրագրի իրականացումը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» թիմի համագործակցությունը սկսվել է դեռևս 2007 թվականին: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցության եւ նվիրման շնորհիվ արդեն 25 ընտանիք վայելում է հարմարավետ տանիքի տակ ապրելու երջանկությունը:

11:12 | 11.04.14 | Новости | 2593
Компания ВиваСелл-МТС и Центр жилищного строительства «Фуллер» Армении объявили о старте очередного этапа программы жилищного строительства.
Официальное открытие программы, спонсором которой выступает ВиваСелл-МТС, состоялось в приграничном селе Вазашен. Цель социальной программы - помогать малообеспеченным семьям построить и отремонтировать свои дома. Бенефициариями проекта являются 25 малообеспеченных семей из приграничных сел Тавушской и Армавирской областей.
Для поддержки приграничных сел компания ВиваСелл сделала инвестиции на 55 млн. драмов. Центр жилищного строительства «Фуллер», в свою очередь, взял на себя реализацию программы.
Сотрудничество компании ВиваСелл-МТС и Центра жилищного строительства «Фуллер» стартовало еще в 2007 году. Благодаря поддержке и преданности компании ВиваСелл-МТС, уже 25 семей наслаждаются счастьем комфортного жилья.