14:42 | 08.04.14 | Նորություններ | 6249
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) իր վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներում Telcell ընկերության հետ համատեղ բացում է ունիվերսալ վճարումների կետեր:
Առանձին տաղավարներում, հատուկ վերապատրաստված աշխատակիցները կընդունեն վճարումներ բոլոր այն ծառայությունների դիմաց, որոնք հասանելի են Telcell վճարային համակարգով։ Մասնավորապես այնպիսի վճարումներ, ինչպիսին են բոլոր կոմունալ վճարումներն, ավտոկայանատեղի ծառայությունները, բանկային վարկերը, միջազգային դրամային փոխանցումները եւ այլն։
«Մեր հաճախորդների համար առավելագույն պարզություն եւ հարմարավետություն ապահովելու համար «ԱրմենՏել» ընկերությունն իրականացրել է լայնամասշտաբ հարցում Beeline հաճախորդների շրջանում։ Համաձայն հարցման արդյունքների, հաճախորդների մեծամասնությունը ցանկություն է հայտնել վճարել մեր գրասենյակներում ոչ միայն Beeline, այլ նաեւ այլ ծառայությունների դիմաց։ Նման հնարավորությունն իսկապես ժամանակ է խնայում», - ասել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«2007 թվականին «Թել-Սել» ընկերությունը մեկնարկեց բիզնեսի նոր ուղղություն՝ Հայաստանում ձեւավորելով ինքնասպասարկման տերմինալների օգնությամբ կատարվող վճարումների ընդունման առաջին ցանցը:
Տարիների ընթացքում մենք կարողացանք կառուցել հանրապետության ամենախոշոր վճարումների ընդունման համակարգը։ Ներկայումս, մեր ընկերության վճարային համակարգը հասանելի է ողջ հանրապետությունում։ Մենք կանգ չենք առնում մեր ձեռքբերումներով և անընդհատ ընդլայնում ենք ծրագրերը։ «ԱրմենՏել» ընկերության հետ համատեղ փորձնական մենք բացեցինք մեր առաջին մասնաճյուղը։
Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ մենք եկել ենք «ոչ դատարկ ձեռքերով»։ Ծառայությունների ստանդարտ փաթեթից բացի, որոնց դիմաց կարելի է վճարումներ կատարել Telcell մասնաճյուղերի ցանցում, մեր կողմից հնարավորություն է ընձեռնվում ստանալ եւ իրականացնել Unistream փոխանցումներ, այդ թվում նաև հանգստյան օրերին։ Մոտ ժամանակներս, Beeline գրասենյակներ այցելուների համար հասանելի կլինեն նաև այլ հայտնի համակարգեր»,- ասել է «Թել-Սել» ՓԲԸ տնօրեն Արամ Ազատյանը։
Ծրագրի իրականացման առաջին փուլում ունիվերսալ վճարումների կետերը գործում են հետեւյալ հասցեներում գտնվող Beeline վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներում. Երեւանում՝ Ազատության փ. 24/1, Օհանով փ. 50/3 եւ Սաֆարյան փ. 5,  Աբովյան քաղաքում՝ Հանրապետության 1/66, Գյումրիում՝ Գորկու 65։
Մոտ ժամանակներս նախատեսվում է ընդլայնել մայրաքաղաքում գտնվող ունիվերսալ վճարումների կետերի քանակը Հյուսիսային պողոտա 4/1ա, Բաշինջաղյան փ. 191/3 եւ Բագրատունյաց փ. 18 հասցեներում գտնվող Beeline վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներում:

14:42 | 08.04.14 | Новости | 5973
АрменТел (торговая марка Beeline) совместно с компанией Telcell открывает универсальные точки приема платежей в офисах продаж и обслуживания Beeline.
В отдельных павильонах специально подготовленные сотрудники будут принимать платежи за все виды услуг, доступных в платежной системе Telcell. В частности, это оплата всех коммунальных услуг, услуг парковки, банковских кредитов, осуществление международных денежных переводов и т.д.
«Чтобы обеспечить максимальную простоту и удобство для наших клиентов, компания «АрменТел» провела масштабный опрос среди посетителей офисов. Опрос показал, что подавляющее большинство клиентов хотели бы в наших офисах платить не только за услуги Beeline, но и за другие коммунальные сервисы. Клиенты отмечают, что такая возможность сильно бы экономила их время», - отметил гендиректор АрменТел Андрей Пятахин.
«В 2007 году Telcell дала старт совершенно новому направлению в бизнесе, в Армении появилась первая сеть по приему платежей при помощи терминалов самообслуживания.
За истекшие годы нам удалось построить самую широкую в стране терминальную сеть. В данный момент платежный сервис, предоставляемый нашей компанией, доступен во всех регионах страны. Не в наших правилах останавливаться на достигнутом, на платежном рынке существуют другие ниши, и мы готовы осваивать их. В партнерстве с ЗАО «АрменТел» мы открыли свой первый филиал в пилотном режиме. Считаю вполне символичным тот факт, что сегодня мы снова находимся у наших давних и добрых партнеров, но уже по случаю открытия своего десятого по счету филиала. Рад сообщить о том, что мы пришли не с «пустыми руками». Помимо стандартного пакета услуг, в пользу которых можно совершать платежи через филиальную сеть Telcell, нами реализована возможность получать и отправлять быстрые денежные переводы Unistream, в том числе и в выходные дни. В ближайшее время для посетителей офисов Beeline станут доступны и другие популярные системы», - сказал директор ЗАО «ТелСелл» Арам Азатян.
На первом этапе реализации проекта универсальные точки приема платежей действуют в офисах Beeline в Ереване по адресам: ул. Азатутяна 24/1, ул. Оганова 50/3, ул. Сафаряна 5, в городе Абовян на улице Анрапетутяна 1/66 и в городе Гюмри на улице Горького 65.
В ближайшее время планируется увеличение числа универсальных пунктов приема платежей, которые будут открыты еще в трех столичных офисах продаж и обслуживания Beeline по адресам: Северный Проспект 4/1а, ул. Башинджахяна 191/3 и ул. Багратуняц 18.