14:05 | 30.10.13 | Նորություններ | 4975
ԱրմենՏել ընկերության (ապրանքանիշը Beeline)  աշխատակիցները, Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի եւ Լեռնագոգ համայնքի ներկայացուցիչների հետ մասնակցեցին ծառատունկին:
«Թթվածին դպրոցին» ծրագրի շրջանակում վերակառուցվեց դպրոցի բակը եւ համալրվեց ոռոգման համակարգով, իրականացվեց ծառատունկ, աղբամանների եւ նստարանների տեղադրման աշխատանքներ:
Միջոցառումն իրականացվում է համայնքների կայուն զարգացման եւ շրջակա միջավայրի պահպանմանն ուղղված գլոբալ ծրագրի շրջանակում:
«ԱրմենՏել ընկերության սոցիալական քաղաքականության շրջանակում մշտապես առավելությունը տրվում է այն ծրագրերին, որոնք ուղղված են օգնելու մարդկանց փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը: Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի հետ համատեղ իրականացված ծրագիրն դրա վառ ապացույցներից մեկն է: Այսօր ԱրմենՏել ընկերության աշխատակիցները համայնքի երեխաների հետ միասին արեցին հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի դպրոցի շրջանավարտները հիշեն իրենց դպրոցն այնքան գեղեցիկ եւ խնամված, ինչպիսին մենք այն տեսնում ենք հիմա»,- ասաց ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
2013 թվականի ընթացքում ԱրմենՏել ընկերությունն աջակցեց Արմավիրի մարզի Լեռնագոգ, Քարակերտ եւ Դալարիկ համայնքների բարեկարգման աշխատանքներին:

14:05 | 30.10.13 | Новости | 3816
Сотрудники АрменТел (торговая марка Beeline) совместно с представителями администрации общины Лернагог и Фондом «Дети Армении» приняли участие в посадке деревьев.
В рамках программы «Кислород школе» на территории средней школы в селе Лернагог установлены скамейки и урны, проведена система орошения, посажены саженцы.
Мероприятие стало частью глобальной программы по сохранению окружающей среды и благоустройству сельских общин Армавирского марза.
«В социальной корпоративной политике «АрменТел» основной приоритет отдан тем программам, которые помогают людям изменить свою жизнь к лучшему. Совместный проект нашей компании с Фондом дети Армении - еще одно тому подтверждение. Сегодня сотрудники компании «АрменТел» с местными детьми – инициаторами проекта, приложили все усилия, чтобы выпускники школы запомнили ее такой красивой и ухоженной, какой мы видим ее сейчас», - отметил гендиректор АрменТел Андрей Пятахин.
В 2013 году компания «АрменТел» в Армавирском марзе помогла благоустроить общины Лернагога, Каракерта и Даларика. Все проекты для финансирования были отобраны по результатам летней школы «Обучение предпринимательству и практика для молодежи».