10:07 | 08.05.13 | Նորություններ | 8423
Ինչպես տեղեկացրել են Մեդիամաքս-ին «ՎիմպելԿոմ» ընկերության լրատվական ծառայությունից, իր պարտականություններին Անդրեյ Պյատախինը կանցնի այս տարվա հունիսից:
Մեկնաբանելով նշանակությունը՝ «ՎիմպելԿոմ»-ի ԱՊՀ երկրներում բիզնեսի զարգացման գծով փոխնախագահ Դմիտրի Կրոմսկին ասել է. «Մեր ընկերությունում Անդրեյ Պյատախինի 12 տարվա աշխատանքի ողջ ընթացքում նրա ղեկավարած մասնաճյուղերը մշտապես դրական արդյունքներ են արձանագրել: Ես համոզված եմ, որ այս ուժեղացումը կապահովի «ԱրմենՏելի» զարգացումը»:
«Այս նշանակումն ինձ համար կարեւոր մասնագիտական փուլ է եւ նոր փորձ: Հնարավորինս ջանք կգործադրեմ՝ ներդնելով «ԱրմենՏել» ընկերության մեջ այն փորձը, որը ես կուտակել եմ այս տարիների ընթացքում»,- նշել է նորանշանակ տնօրենը :
Անդրեյ Պյատախինը 37 տարեկան է, 1997 թ-ին ավարտել է Լիպեցկի պետական տեխնիկական համալսարանը, 2006-ից պաշտպանել է թեկնածուական ատենախոսություն, 2007-ին ստացել է МВА-ի աստիճան:
Իր ուղին հեռահաղորդակցման ոլորտում սկսել է 1996 թ-ին, սկսել է աշխատել «ՎիմպելԿոմ»-ում 2001 թվականին, 2005-ին արժանացել է ընկերության գլխավոր մրցանակի՝ «Ադամանդե մեղվին».
2009-2011թթ. ղեկավարել է Վրաստանի Beeline-ը, 2011-ին նշանակվել է Մոսկովյան տարածաշրջանի փոխնախագահ եւ տարածաշրջանային տնօրեն:

10:07 | 08.05.13 | Новости | 9032
Андрей Пятахин назначен генеральным директором компании «АрменТел»,  предоставляющей услуги связи под торговой маркой Beeline в Армении.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании «ВымпелКом», к своим обязанностям Пятахин приступит с июня текущего года.
Вице-президент по развитию бизнеса в странах СНГ «ВымпелКом Лтд.» Дмитрий Кромский, комментируя назначение, сказал: «На протяжении 12 лет работы в нашей компании на разных должностях Андрей Пятахин неизменно приводил возглавляемые им направления к успеху. Уверен, что такое серьезное усиление команды АрменТел поможет локальному бизнесу улучшить свои позиции».
«Для меня переход в Армению - это важный этап в карьере и новый опыт. В свою очередь, я приложу все усилия, чтобы привнести в АрменТел лучшие практики из накопленных мной за долгое время, внедрить актуальные на сегодняшний день инновации и обеспечить максимальное внимание компании к клиентам»,- отметил новый гендиректор АрменТел.
Андрею Пятахину 37 лет. В 1997 году он окончил Липецкий государственный технический университет, в 2006 году защитил кандидатскую диссертацию, в 2007 году получил степень МВА по специальности Менеджмент Американского университета бизнес-администрирования.
Профессиональный путь в сфере телекоммуникаций он начал в 1996 году, а в «ВымпелКом» пришел в 2001 году, на должность коммерческого директора Липецкого филиала. В 2005 году был удостоен высшей корпоративной награды ВымпелКом-а - «Бриллиантовой пчелы».
В 2009-2011 годах возглавлял Beeline в Грузии, а 15 декабря 2011 года был назначен вице-президентом и региональным директором Московского региона.