15:16 | 30.04.13 | Նորություններ | 5182
ԱրմենՏել-ը (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է «Սուպեր Վիզա» նոր ծառայություն մեկնարկի մասին Beeline բջջային բաժանորդների համար:
Ինչպես հայտնել են ընկերությունում, ծառայությունը հասանելի է միայն կանխավճարային հաշվարկային համակարգի բաժանորդներին: Վճարելով օրական 800 դրամ` բաժանորդները, գտնվելով ռոումինգում եւ միանալով «Սուպեր Վիզա» ծառայությանը, կարող են զանգահարել Հայաստան եւ տեղական ուղղություններով, ինչպես նաեւ ստանալ զանգեր բոլոր տեղական եւ միջազգային ուղղություններով օրվա ընթացքում 20 րոպե զրոյական տարիֆով: Զանգերի արժեքը օրվա ընթացքում 21-րդ րոպեից սկսած կազմում է 40 դրամ:
«ԱրմենՏել-ի նոր առաջարկն երկրից դուրս գտնվող մեր բաժանորդների շփումը դարձնում է ավելի հարմարավետ եւ հաճելի: «Սուպեր Վիզա» ծառայության շնորհիվ մեր բաժանորդները, գտնվելով ռոումինգում, կունենան անհամեմատ մատչելի կապ, որն էլ հնարավորություն կընձեռի նրանց միշտ լինել կապի մեջ իրենց ընկերների եւ բարեկամների հետ»,- նշել է ընկերության գլխավոր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Կարեն Շախնազարյանը:
Օրվա ընթացքում զանգեր չկատարելու եւ չստանալու դեպքում ծառայության համար վճար չի գանձվում: Եթե զանգը սկսվել է մեկ օր եւ ավարտվել հաջորդ օրը, ապա վճարը գանձվում է 2 օրվա համար:  Օրական վճարի դիմաց տրամադրվող րոպեները կարող են օգտագործվել մինչեւ օրվա վերջ: Րոպեների գործողության ժամկետը որոշվում է Հայաստանի ժամանակով:
Ծառայության գործողության ժամկետը 20 օր է: Բաժանորդը կարող է ակտիցանել/ապաակտիվացնել ծառայությունն այնքան անգամ, որքան ցանակնում է: «Սուպեր Վիզա» ծառայությունն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է հավաքել *400# հրահանգը, իսկ ապաակտիվացնելու համար` *401# հրահանգը:
«Սուպեր Վիզա» ծառայությունը հասանելի է Վրաստանում, Իտալիայում եւ ԱՊՀ այն երկրներում, որտեղ հասանելի են  Beeline, Kyivstar եւ Wind Italy ցանցերը:

15:16 | 30.04.13 | Новости | 4030
АрменТел (торговая марка Beeline) объявил о запуске услуги «Супер Виза» для абонентов мобильной связи Beeline, пользующихся предоплатной системой расчетов.
Как сообщили в компании, подключившись к услуге «Супер Виза», абоненты Beeline, находящиеся в роуминге, получат возможность звонить в Армению и на все местные направления, а также принимать все звонки по нулевому тарифу в течение 20 минут в день. Стоимость одного дня пользования услугой «Супер Виза» составляет 800 драмов. Начиная с 21-й минуты, тарификация составит 40 драмов за 1 минуту, включая НДС.
«Простота и доступность новой услуги Beeline «Супер Виза» делает общение для наших абонентов, находящихся за границей, более приятным и удобным. После подключения услуги, связь в роуминге станет существенно дешевле и у абонентов появится новая возможность за границей говорить по знакомым, «домашним» ценам»,- отметил ВрИО генерального директора АрменТел Карен Шахназарян.
Если в течение суток абонент не совершил и не получил ни одного звонка, то плата за пользование услугой взиматься не будет. При смене суток в течение звонка взимается плата за два дня. Смена суток в рамках услуги происходит в 24:00 по ереванскому времени. Звонки в рамках услуги тарифицируются поминутно.
Срок действия услуги составляет 20 дней. Абонент может активировать/деактивировать услугу неограниченное количество раз. Для активации услуги «Супер виза»  нужно набрать *400#, а для деактивации — *401#.
Услуга доступна абонентам «АрменТел» в роуминге в сетях Beeline, Kyivstar и Wind Italy, присутствующим в странах СНГ, Грузии и Италии.