14:59 | 20.03.13 | Նորություններ | 3668
Օրանժ Արմենիա-ն ավարտին է հասցրել իր օպտիկամանրաթելային մայրուղային ցանցի վերազինման աշխատանքները, ինչը թույլ է տալու էլ ավելի բարձրորակ ինտերնետ ծառայություններ մատուցել բաժանորդներին, հայտնել են ընկերությունում:
Օրանժ Արմենիա-ի վերազինված ցանցը կառուցված է Alcatel-Lucent ընկերության օպտիկական համակցված տեխնոլոգիայով եւ էականորեն մեծացնում է մայրուղային ցանցի արագությունը եւ թողունակությունը, որի միջոցով են մատուցվում գերարագ ինտերնետի ծառայություններ:
Այս վերազինմամբ ընկերությունը հզորացնում է տվյալների հաղորդման կապուղին Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ, որը կարեւոր տարածաշրջանային դարպաս է դեպի համացանց:
«Մեր ցանցի այս նոր վերազինմամբ մենք կարող ենք առաջարկվող ծառայությունների էլ ավելի լավ որակ եւ օգտագործման հարմարավետություն առաջարկել մեր բաժանորդներին: Հայաստանում Orange-ի կողմից առաջարկվող շարժական ինտերնետի նկատմամբ պահանջարկը շարունակում է աճել, որը նկատվում է մեր բաժանորդների թվի աճով եւ օգտագործվող տրաֆիկի ծավալներով: Մենք լիովին պատրաստ ենք մեր ցանցում նոր բաժանորդներ ընդունել եւ հատկապես առաջարկել նրանց օգտվել մեր վերջին առաջարկից, որով մեր բաժանորդներին ընձեռում ենք գերարագ ինտերնետի հսկայական ծավալներից օգտվելու հնարավորություն»,- ասել է Օրանժ Արմենիա-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

Оранж Армения завершил работы по переоснащению своей оптиковолоконной магистральной сети, что позволит предоставлять абонентам еще более высококачественные интернет-услуги, сообщили в компании.
Переоснащенная сеть “Оранж Армения” построена на основе комбинированной оптической технологии компании Alcatel-Lucent и существенно увеличивает скорость и пропускную способность магистральной сети, благодаря чему предоставляются услуги сверхбыстрого интернета.
В результате переоснащения компания укрепляет канал передачи данных между Арменией и Грузией, что является важным региональным входом в интернет.
“Благодаря новому оснащению нашей сети мы можем предложить нашим абонентам лучшее качество и удобство в использовании услуг. Спрос на мобильный Интернет Оранж в Армении продолжает расти, что заметно по росту количества наших абонентов и объемам использованного трафика. Мы полностью готовы принимать новых абонентов в нашей сети и в частности предлагать им воспользоваться нашим последним предложением, посредством которого им предоставляется возможность воспользоваться огромнейшими объемами сверхбыстрого интернета”,- сказал гендиректор Оранж Армения Франсис Желибтер.