07:44 | 13.12.12 | Նորություններ | 2593
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Orange Հիմնադրամը եւ Վորլդ Վիժն Հայաստանը հայտարարեցին «Պահենք երեխաներին ընտանիքում» SMS բարեգործական նախագծի հոկտեմբեր եւ նոյեմբեր ամիսների արդյունքների մասին:
Հոկտեմբեր եւ նոյեմբեր ամիսներին Orange-ի բաժանորդները նվիրաբերել են` համապատասխանաբար 175 300 եւ 298 900 դրամ: Orange Հիմնադրամն այս գումարը կրկնապատկում է` Վորլդ Վիժն Հայաստանին փոխանցելով հոկտեմբեր ամսվա համար 350 600 դրամ եւ նոյեմբեր ամսվա համար 597,800 դրամ:
Հոկտեմբեր ամսվա  հանգանակված գումարը Վորլդ Վիժն Հայաստանը կօգտագործի Երեւանում բնակվող մի ընտանիքի օգնելու համար: Այն բաղկացած է երիտասարդ մորից եւ չորս երեխաներից: Մայրը 15 եւ 13-ամյա որդիներին ստիպված է եղել հանձնել խնամքի հաստատության հոգածությանը: Հանգանակված գումարով հնարավոր կլինի ձեռք բերել արագ սննդի պատրաստման համար անհրաժեշտ խոհարարական գործիքներ, ինչը թույլ կտա գումար վաստակել եւ երեխաներին մեծացնել տանը:
Նոյեմբեր ամսին հանգանակված գումարով Վորլդ Վիժն Հայաստանը կօգնի եւս մեկ ընտանիքի, որը բնակվում է Գորիսում: Բարդ սոցիալական պայմաններից դրդված ծնողները 15-ամյա որդուն ստիպված են եղել հանձնել խնամքի հաստատության հոգածությանը: Հանգանակված գումարով ընտանիքը կկարողանա ձեռք բերել ոչխարներ, ինչը հնարավորություն կտա նրանց հոգալու իրենց առօրյա ապրուստը եւ որդուն վերադարձնել ընտանիք:
«Նախագծի մեկնարկից ի վեր ավելի քան 5900 բաժանորդ է նվիրատվություն կատարել, իսկ շատերը մի քանի անգամ են գումար նվիրաբերել: Շնորհակալություն ենք հայտնում այս նախաձեռնությանը մասնակցած մեր բոլոր բաժանորդներին»,- ասել է Հայաստանում Orange Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Կարիքի մեջ գտնվող ընտանիքներին Orange-ի բաժանորդները կարող են օգնել` ուղարկելով SMS 1234 կարճ համարին եւ հանգանակելով 100, իսկ 5678 համարին` 500 դրամ:

07:44 | 13.12.12 | Новости | 2588
Ереван/Медиамакс/. Сегодня Фонд Orange и Ворлд Вижн Армения объявили об итогах благотворительной SMS-акции «Сохраним детей в семье» за октябрь и ноябрь.
В октябре и ноябре абоненты Оранж пожертвовали, соответственно, 175 300 и 298 900 драмов. Фонд Orange удвоил эти суммы и передал Ворлд Вижн Армения 350 600 драмов за октябрь и 597 800 - за ноябрь.
Ворлд Вижн Армения направит пожертвованную в октябре сумму для помощи семье из Еревана. Семья состоит из молодой мамы и четырех детей. Мать была вынуждена передать сыновей 13 и 15 лет на попечение органов опеки. Собранная сумма позволит ей приобрести оборудование для приготовления быстрой пищи, что позволит заработать деньги и сохранить детей в семье.
Благодаря сумме, собранной в ноябре, Ворлд Вижн Армения поможет еще одной семье, проживающей в Горисе. Родители из-за трудного социального положения были вынуждены отдать своего 15-летнего сына на попечение органов опеки. На собранные средства семья сможет приобрести овец, что позволит им начать зарабатывать и вернуть мальчика в семью.
«За время проекта более 5900 абонентов сделали пожертвования, а многие - по несколько раз. Мы благодарим всех наших абонентов, которые приняли участие в данной инициативе», - заявил председатель Фонда Оранж в Армении Франсис Желибтер.
Абоненты Оранж могут помочь нуждающимся семьям, отправляя SMS на короткий номер 1234 (100 драмов), и на короткий номер 5678 (500 драмов).