00:38 | 04.12.12 | Նորություններ | 4922
Երեւան/Մեդիամաքս/. Դեկտեմբերի 3-ին Հ. Թումանյանի անվան Երեւանի պետական տիկնիկային թատրոնում կայացավ Հաշմանդամների միջազգային օրվան նվիրված «Ես ուզում եմ հավատալ անասպասելիին» ներկայացումը: Ներկայացումը բեմականացնում էր «Մենք ենք» ներառական թատերական խումբը, որը ստեղծվել է ԱրմենՏել ընկերության (ապրանքանիշը Beeline) աջակցությամբ:
«Մանկական թատերախմբի շնորհիվ Հայաստանի ողջ տարածքում մարդիկ կարողացան տեսնել, որ հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաները կարող են լինել հասարակության լիիրավ անդամ: Մենք ցանկանում ենք այս գաղափարը հասցնել հնարավորինս շատ մարդկանց համոզված լինելով, որ ծրագրի դաստիարակչական բաղադրիչը կօգնի հրավիրել հանրության ուշադրությունը, իսկ արվեստը կօգնի երիտասարդ սերնդին կերտել պայծառ ապագա` բացահայտելով իրենց մտավոր եւ ֆիզիկական ներուժը», - նշել է ԱրմենՏելի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Մենք ենք» ներառական թատերական խումբը ստեղծվել է ԱրմենՏելի եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամի համագործակցության շրջանակում: Համագործակցության նպատակն է աջակցել հատուկ կարիքներով երեխաների ինտեգրմանը հասարակության մեջ` ուսումնական ծրագրերի եւ արվեստի թերապիայի միջոցով: Հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաները եւ հանրակրթական դպրոցների սաները ներգրավվել են մանկական թատերական ներկայացման մեջ, որը բեմադրվում է փորձառու թատերական մասնագետների եւ մանկական հոգեբանների օգնությամբ:
«Ես ուզում եմ հավատալ» թատերական ներկայացումն արդեն բեմականացվել է Ստեփանավանի եւ Գյումրիի ներառական եւ հանրակրթական դպրոցներում: Առաջիկայում ներկայացումը հնարավորություն կունենան դիտելու նաեւ Երեւանի մի շարք դպրոցների սաներ:

00:38 | 04.12.12 | News | 4560
Yerevan/Mediamax/. \"I Want to Believe\" performance devoted to the International Day of Persons with Disabilities was held in the Yerevan Puppet Theater after H. Tumanyan on December 3. The play was performed by \"Menq\" children\'s exclusive theater company established with the support of \"ArmenTel\" (Beeline trademark) support.
\"Owing to the children\'s theater company, people across the whole Armenia were able to see children with disabilities might be full society members. We want to convey the message to the maximum number of people as we are sure that the educational component of the project help call the attention of the society to the needs of children and the art will allow the younger generation to achieve bright future revealing their intellectual and physical potential\", noted ArmenTel CEO Igor Klimko.
\"Menq\" exclusive theater company is established within the cooperation between ArmenTel (Beeline trademark) and Foundation for Child Development. The cooperation aims to support integration of the children with special needs into the society through educational programs and art-therapy. Children with special needs and schoolchildren take part in the performances staged by experienced theater figures and children\'s psychologists.
\"I Want to Believe\" performance has already been shown in the exclusive and comprehensive schools of Stepanavan and Gyumri. The performances will be shown in a number of Yerevan schools in the nearest future.