06:51 | 30.11.12 | Նորություններ | 4974
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել ընկերության աջակցությամբ Արմավիրի մարզի Մյասնիկյան, Լեռնագոգ, Քարակերտ, Դալարիկ, Շենիկ, Արգինա եւ Արագածոտնի մարզի Արտենի եւ Արագածավան գյուղերի 9 դպրոցի գրադարանները համալրվել են նոր գրքերով:
Դպրոցների գրադարաններին օգնելու նպատակով «ԱրմենՏել» ընկերությունը միացել է Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի նախաձեռնությանը` գրադարաններին նվիրելով Հայաստանի պատմությունը եւ մշակույթը ներկայացնող պատկերագրքեր:
««ԱրմենՏել» ընկերությունը, որպես ազգային օպերատոր, մեծ ուրախությամբ միացավ Արագածոտնի եւ Արմավիրի մարզի գյուղերի դպրոցները գրականությամբ հարստացնելու բարի նպատակի իրագործմանը: Գիտության շտեմարանում առանձնահատուկ նշանավորվում է գրքի դերը որպես մարդկային ունակությունների զարգացման եւ կատարելագործման լավագույն ուղեցույց եւ մենք մշտապես աջակցում ենք նման ծրագրերի իրականացմանը, գիտակցելով, որ կրթված հասարակությունը վառ ապագա կերտելու հիմնական գրավականներից մեկն է»,- ասել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Տարեսկզբին «ԱրմենՏել» ընկերությունը եւ Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը ստորագրեցին երկարատեւ համագործակցության մասին հուշագիր, որի շրջանակում իրականացվեցին «Դասավանդման մեթոդների կատարելագործում նոր տեխնոլոգիաների միջոցով» կրթական ծրագիրը ինչպես նաեւ «Ազատենք շրջակա միջավայրը պոլիէթիլենային տոպրակներից» բնապահպանական եւ գյուղական համայնքներում գործարարության զարգացման ծրագիրը:

06:51 | 30.11.12 | Новости | 3921
Ереван/Медиамакс/. При содействии АрменТел (торговая марка Beeline) библиотеки сельских школ Мясникяна, Лернагога, Каракерта, Даларика, Шеника и Аргина Армавирской области, а также средние школы в селах Артени и Арагацаван Арагацотнского района пополнились новыми книгами.
С целью пополнить библиотечный фонд региональных школ компания «АрменТел» присоединилась к инициативе Фонда «Дети Армении» и подарила библиотекам средних учебных заведений иллюстрированные книги об истории и культуре Армении.
«Являясь национальным оператором, компания «АрменТел» с воодушевлением подошла к вопросу обогащения библиотечного фонда региональных школ Армавирского и Арагацотнского марзов. В кладовых знаний особо подчеркивается роль книги как лучшего проводника на пути развития и совершенствования человеческих возможностей. Мы последовательно помогаем  школьным библиотекам по всей стране, осознавая, что просвещенное общество является основным залогом построения яркого будущего армянского государства», - отметил гендиректор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
В начале 2012 года компания АрменТел и Фонд «Дети Армении» подписали меморандум о долгосрочном сотрудничестве, в рамках которого уже реализована образовательная программа «Улучшение навыков преподавания путем использования новых технологий» и проект «Избавим окружающую среду от полиэтиленовых пакетов». Этот проект носил экологическую составляющую и был направлен на развитие предпринимательства в регионах Армении.