06:51 | 30.11.12 | Նորություններ | 4974
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել ընկերության աջակցությամբ Արմավիրի մարզի Մյասնիկյան, Լեռնագոգ, Քարակերտ, Դալարիկ, Շենիկ, Արգինա եւ Արագածոտնի մարզի Արտենի եւ Արագածավան գյուղերի 9 դպրոցի գրադարանները համալրվել են նոր գրքերով:
Դպրոցների գրադարաններին օգնելու նպատակով «ԱրմենՏել» ընկերությունը միացել է Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի նախաձեռնությանը` գրադարաններին նվիրելով Հայաստանի պատմությունը եւ մշակույթը ներկայացնող պատկերագրքեր:
««ԱրմենՏել» ընկերությունը, որպես ազգային օպերատոր, մեծ ուրախությամբ միացավ Արագածոտնի եւ Արմավիրի մարզի գյուղերի դպրոցները գրականությամբ հարստացնելու բարի նպատակի իրագործմանը: Գիտության շտեմարանում առանձնահատուկ նշանավորվում է գրքի դերը որպես մարդկային ունակությունների զարգացման եւ կատարելագործման լավագույն ուղեցույց եւ մենք մշտապես աջակցում ենք նման ծրագրերի իրականացմանը, գիտակցելով, որ կրթված հասարակությունը վառ ապագա կերտելու հիմնական գրավականներից մեկն է»,- ասել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Տարեսկզբին «ԱրմենՏել» ընկերությունը եւ Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը ստորագրեցին երկարատեւ համագործակցության մասին հուշագիր, որի շրջանակում իրականացվեցին «Դասավանդման մեթոդների կատարելագործում նոր տեխնոլոգիաների միջոցով» կրթական ծրագիրը ինչպես նաեւ «Ազատենք շրջակա միջավայրը պոլիէթիլենային տոպրակներից» բնապահպանական եւ գյուղական համայնքներում գործարարության զարգացման ծրագիրը:

Yerevan/Mediamax/. School libraries of the villages of Myasnikyan, Lernagog, Karakert, Dalarik, Shenik and Argin of Armavir marz were granted books with ArmenTel support (Beeline brand) and also schools of the villages of Arteni and Aragatsavan of Aragatsotn marz were replenished with new books.
\"ArmenTel\" joined the initiative of \"Children of Armenia\" fund to replenish the library fund of the regional schools and presented libraries of schools illustrated books on history and culture of Armenia.
\"As a national operator, \"ArmenTel\" was inspired to handle the issue of enriching the library fund of the regional schools of Armavir and Aragatsotn marzes. The role of book as the best guide on the path of development and improvement of human abilities is especially underlined in the treasuries of knowledge. We consistently help school libraries throughout the country realizing the enlightened society is the main pledge for building a bright future of the Armenian state\", noted \"ArmenTel\" CJSC CEO Igor Klimko.
In early 2012, ArmenTel and \"Children of Armenia\" fund signed a memorandum on long-term cooperation within which \"Improvement of Teaching Skills through Innovative Technologies\" program and \"Let\'s Clean the Environment from Polyethylene Parcels\" were implemented. The project had an ecological element and was aimed at developing entrepreneurship in the Armenian regions.