04:44 | 18.09.12 | Նորություններ | 7389
Երեւան/Մեդիամաքս/. Նոր iPhone-ներն աշխատելու են հատուկ nano-SIM քարտերով, որոնք 40%-ով ավելի փոքր են ժամանակակից սմարթֆոնների մեծամասնությունում օգտագործվող micro-SIM քարտերից:
Orange Armenia-ի մամուլի քարտուղար Լիլիթ Մարտիրոսյանը Մեդիամաքս-ին ասել է, որ ընկերությունը կսկսի սպասարկել nano-SIM քարտեր առաջիկա 2 շաբաթվա ընթացքում:
Թե ե՞րբ է Հայաստանում նախատեսվում iPhone 5-ի վաճաքների պաշտոնական մեկնարկը՝ ս.թ. դեկտեմբերին, երբ այն կսկսի վաճառվել 100 երկրներում, թե հաջորդ տարեսկզբին, Orange Armenia-ում չեն նշում:
Փորձը ցույց է տալիս, որ Apple-ի նոր սարքերը Հայաստանում հայտնվում են  վաճառքների պաշտոնական մեկնարկից շուտ, այնպես որ տրամաբանական է, որ մյուս օպերատորները պետք է օգտագործեն այս հնարավորությունը՝ նոր բաժանորդներ ներգրավելու նպատակով:
Այդպես է, մասնավորապես, վարվել ԱրմենՏելը (ապրանքանիշը՝ Beeline):
Ընկերության մամուլի քարտուղար Անուշ Բեղլոյանը Մեդիամաքսին ասել է, որ ԱրմենՏելը ձեռնարկել է համապատասխան միջոցառումներ եւ պատվիրել է nano-SIM քարտերի խմբաքանակ: «Այնպես որ, եթե մոտ ապագայում Հայաստանում հայտնվեն iPhone 5 սմարթֆոններ, դրանց տերերը կարող են օգտվել մեր ծառայություններից», - ասել է Անուշ Բեղլոյանը:

Ереван/Медиамакс/. В iPhone 5 используются специальные nano-SIM карты, которые на 40 % меньше micro-SIM карт, используемых в большинстве современных смартфонов.
Пресс-секретарь Orange Armenia Лилит Мартиросян сообщила сегодня Медиамакс, что компания начнет предоставлять nano-SIM карты в течение 2 недель. Что касается начала продаж  iPhone 5, то в Orange Armenia не конкретизировали, когда компания начнет продавать смартфон в Армении - в декабре, синхронно с началом продаж в 100 странах мира, либо позднее.
Пресс-секретарь АрменТел Ануш Беглоян сообщила Медиамакс, что компания уже заказала партию nano-SIM карт. «Если в ближайшем будущем в Армении появятся смартфоны iPhone 5, их владельцы смогут пользоваться нашими услугами», - сказала Ануш Беглоян.