17:58 | 30.05.12 | Նորություններ | 3457
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ընդառաջ է գնացել պահանջված կադրեր պատրաստելու Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Գյումրիի մասնաճյուղի  ցանկությանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ՀՊՏՀ Գյումրիի մասնաճյուղը համալրել է ինտերնետ հասանելիությամբ 10 համակարգչով ապահովված լսարանով, «Home-Zone Turbo» փաթեթի շրջանակներում գործող` 3G երթուղիչով, լազերային տպիչով, փոխանջատիչներով եւ այլ սարքերով: Համալսարանում կգործի նաեւ Wi-Fi անկյուն:
Ուսումնական գործընթացի պահանջներից բխող արժեքավոր սարքերից առանձնահատուկ կարեւորություն ունի լուսարձակով ինտերակտիվ գրատախտակը: Այն տեղեկատվական մեծ հոսքերի տիրապետելու եւ դասապրոցեսը լիարժեք կառավարելի դարձնելու գործիք է:
«Գյումրիի տնտեսագիտական համալսարանը թվով չորրորդն է այն 29-ը բուհից, որոնք ընդգրկված են կրթական լաբորատորիաների ստեղծման մեր ծրագրերում: Բարձրագույն որակյալ կրթության համար ստեղծված այս պայմանները կարեւոր են մեր խելացի ուսանողներին աջակցելու առումով: Խորացված դասընթացների ժամանակակից մեթոդը նրանց թույլ կտա ետ չմնալ դարի գիտատեխնիկական առաջընթացից, կրճատել տարածությունը եւ համագործակցել առաջատար բուհերի հետ: Եղել եւ մնալու ենք Ձեր կողքին»,- ընդգծել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:58 | 30.05.12 | News | 3258
Yerevan/Mediamax/. VivaCell-MTS equipped the Gyumri branch of State Economic University of Armenia with a lab with 10 computers with Internet access, providing it with a 3G router working within “Home-Zone Turbo” package, laser printer, switchers and other devices.
The university will also have Wi-Fi corner. The interactive blackboard with a projector stands out of the list of the provided equipment for its helpfulness in the organization of the learning process.
“The Gyumri Economic University is the fourth among those 29 institutions of higher education, which have been included in our educational lab project. The conditions created to provide high quality university education are important in our effort to support progressive students. The modern-day methods of advanced education will help them keep up with the pace of the scientific and technical advances, shorten the distances and cooperate with the leading universities elsewhere. We stand by your side and we will stay there in future,” underlined VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.