17:18 | 06.02.12 | Նորություններ | 6065
Երեւան/Մեդիամաքս/. Տավուշի մարզի Վազաշեն գյուղում բացվել է համայնքային կենտրոն, որի կահավորումը, մարզական գույքի ձեռքբերումն ու գրադարանի ստեղծումն իրականացվել են Orange Հիմնադրամի եւ «Շեն» բարեգործական կազմակերպության աջակցությամբ:
«Յուրաքանչյուր փոքր կամ մեծ գյուղի հասարակական բնականոն կյանքի համար կենսական կարեւորություն ունի համայնքային կենտրոնը: Այսուհետ Վազաշենի բնակիչները կունենան հարմարավետ վայր, որտեղ կհավաքվեն մտքեր փոխանակելու կամ ժամանցի համար, իսկ երեխաները կկարողանան մասնակցել սպորտային կամ պարային խմբակների: Հրաշալի գիտակցում ենք, թե ինչպիսի կարեւորություն ունի այս վայրը Վազաշենի համար, որը գտնվում է սահմանից ընդամենը մի քանի հարյուր մետր հեռավորության վրա», - ասել է Orange Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Բրունո Դյութուան:
Վազաշենի համայնքային կենտրոնի կահավորման եւ սպորտային գույքի ձեռքբերման համար Orange Հիմնադրամը տրամադրել է 3,390,000 դրամ:

Председатель совета Фонда Orange Бруно Дютуа
Ереван/Медиамакс/. В деревне Вазашен Тавушской области Армении открылся общинный центр, меблировка, приобретение спортивного инвентаря и создание библиотеки которого было реализовано при содействии Фонда Orange и благотворительной организации „Шен”.
«Для нормальной жизни общества в каждой маленькой либо большой деревне жизненно важную роль играет общинный центр. Отныне у жителей Вазашена будет удобное место, где они смогут собраться для бесед или развлечения, а дети смогут посещать спортивные либо танцевальные кружки. Мы прекрасно понимаем, как важно данное место для Вазашена, который находится на расстоянии всего нескольких сотен метров от границы”,- заявил председатель совета Фонда Orange Бруно Дютуа.
Фонд Orange выделил 3 млн. 390 тыс. драмов на меблировку и приобретение спортивного инвентаря для центра.