17:18 | 06.02.12 | Նորություններ | 6065
Երեւան/Մեդիամաքս/. Տավուշի մարզի Վազաշեն գյուղում բացվել է համայնքային կենտրոն, որի կահավորումը, մարզական գույքի ձեռքբերումն ու գրադարանի ստեղծումն իրականացվել են Orange Հիմնադրամի եւ «Շեն» բարեգործական կազմակերպության աջակցությամբ:
«Յուրաքանչյուր փոքր կամ մեծ գյուղի հասարակական բնականոն կյանքի համար կենսական կարեւորություն ունի համայնքային կենտրոնը: Այսուհետ Վազաշենի բնակիչները կունենան հարմարավետ վայր, որտեղ կհավաքվեն մտքեր փոխանակելու կամ ժամանցի համար, իսկ երեխաները կկարողանան մասնակցել սպորտային կամ պարային խմբակների: Հրաշալի գիտակցում ենք, թե ինչպիսի կարեւորություն ունի այս վայրը Վազաշենի համար, որը գտնվում է սահմանից ընդամենը մի քանի հարյուր մետր հեռավորության վրա», - ասել է Orange Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Բրունո Դյութուան:
Վազաշենի համայնքային կենտրոնի կահավորման եւ սպորտային գույքի ձեռքբերման համար Orange Հիմնադրամը տրամադրել է 3,390,000 դրամ:

17:18 | 06.02.12 | News | 6062
Yerevan/Mediamax/. A community center opened in Vazashen village today. Furniture, sport equipments and library have been acquired with the support of the Orange Foundation and “Shen” charitable NGO.
Bruno Duthoit, Chairman of the Orange Armenia Foundation board, said: “In the normal social life of each small or large village the community center has a vital importance. So now Vazashen inhabitants will have a comfortable place where they can get together to exchange ideas or for leisure, and where children can go in for sports or dances. We understand very well the importance this place has for Vazashen, which is at only several hundreds of meters from the border”
The construction of the community center of this village with 1080 inhabitants has started 20 years ago but was not finished. The new building has been constructed in 2011 by the Armenian foundation of social investments and the community.
The Orange Foundation has allotted 3,390,000 AMD to furnish the Vazashen community center and acquire the sports equipment.