16:52 | 02.02.12 | Նորություններ | 4611
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange-ը շարունակում է համայնքային զարգացմանն ուղղված իր բարեգործական ծրագրերի իրականացումը: Լոռու մարզի Շահումյան գյուղում բացվեց գերարագ ինտերնետով ապահովված համակարգչային արդիական կենտրոն, որը հիմնվել է Orange-ի, «Շեն» բարեգործական կազմակերպության եւ համայնքի համատեղ ջանքերով:
3600  բնակիչ ունեցող այս գյուղում բացված համակարգչային սրահը համալրված է 7 համակարգչով, տպիչ/սկաներով, վեբկամով, Orange-ի Flybox երթուղիչով:
Նախագծի համար Orange-ն ընդհանուր առմամբ տրամադրել է 2,348,000 դրամ:
«Ժամանակակից տեխնոլոգիաները զարգանում են անհավատալի արագությամբ, եւ դրանց կիրառումն ամենօրյա կյանքում ոչ միայն հեշտացնում է մարդկանց կյանքը, այլ նաեւ կարող է խթանել հասարակական, մշակութային, գիտական զարգացումը, ապահովել մարդկանց մշտական տեղեկացվածությունը: Մենք հեռահաղորդակցության ընկերություն ենք, եւ մեր աշխատանքի նպատակն ու առաքելությունն է հաղորդակցման նորագույն միջոցները հասցնել բոլորին: Այս համակարգչային սրահը թույլ կտա բոլոր նրանց, ովքեր չեն կարող ունենալ սեփական համակարգիչ տանը, օգտվել եւ համակարգչից, եւ լայնաշերտ ինտերնետից », ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Սա թվով 9-րդ համակարգչային սրահն է, որ հիմնվել է Հայաստանի տարբեր մարզերում, որոնց միասնական ամսական այցելություններն անցնում են 2000-ը:

16:52 | 02.02.12 | News | 4303
Yerevan/Mediamax/. Orange continues implementing philantropic projects directed to community development. A modern computer center furnished with broadband Internet was opened in Shahumyan village of Lori region with joint efforts of Orange, “Shen” charity organization and the local community.
The newly opened computer center of the village of 3600 inhabitants is equipped with 7 computers, printer/scanner, a webcam, Orange Flybox 3G router, which will provide possibility to the residents of Shahumyan not only be connected with the world, but also participate in computer courses.
For implementation of this project Orange has allotted total AMD 2,348,000.
Bruno Duthoit, Orange Armenia CEO said: “Modern technologies develop with an uncredible speed, and their usage in the everyday life allows not only to make easy people’s life, make distances shorter, but also stimulate social, cultural, scientific development, make people be always informed. We are a telecommunication company, and the objective and the mission of our job is to bring the modern communication means to everyone. This computer room will allow to have access to computer and to internet to all those who cannot afford it at home.”
This is the 9th computer room founded in different regions of Armenia, which all together monthly receive more than 2000 visits.