16:52 | 02.02.12 | Նորություններ | 4611
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange-ը շարունակում է համայնքային զարգացմանն ուղղված իր բարեգործական ծրագրերի իրականացումը: Լոռու մարզի Շահումյան գյուղում բացվեց գերարագ ինտերնետով ապահովված համակարգչային արդիական կենտրոն, որը հիմնվել է Orange-ի, «Շեն» բարեգործական կազմակերպության եւ համայնքի համատեղ ջանքերով:
3600  բնակիչ ունեցող այս գյուղում բացված համակարգչային սրահը համալրված է 7 համակարգչով, տպիչ/սկաներով, վեբկամով, Orange-ի Flybox երթուղիչով:
Նախագծի համար Orange-ն ընդհանուր առմամբ տրամադրել է 2,348,000 դրամ:
«Ժամանակակից տեխնոլոգիաները զարգանում են անհավատալի արագությամբ, եւ դրանց կիրառումն ամենօրյա կյանքում ոչ միայն հեշտացնում է մարդկանց կյանքը, այլ նաեւ կարող է խթանել հասարակական, մշակութային, գիտական զարգացումը, ապահովել մարդկանց մշտական տեղեկացվածությունը: Մենք հեռահաղորդակցության ընկերություն ենք, եւ մեր աշխատանքի նպատակն ու առաքելությունն է հաղորդակցման նորագույն միջոցները հասցնել բոլորին: Այս համակարգչային սրահը թույլ կտա բոլոր նրանց, ովքեր չեն կարող ունենալ սեփական համակարգիչ տանը, օգտվել եւ համակարգչից, եւ լայնաշերտ ինտերնետից », ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Սա թվով 9-րդ համակարգչային սրահն է, որ հիմնվել է Հայաստանի տարբեր մարզերում, որոնց միասնական ամսական այցելություններն անցնում են 2000-ը:

16:52 | 02.02.12 | Новости | 4601
Ереван/Медиамакс/. Orange продолжает реализацию своих благотворительных программ, направленных на развитие общин. В селе Шаумян Лорийской области Армении открылся оснащенный сверхскоростным интернетом современный компьютерный центр, который был основан благодаря совместным усилиям Orange, благотворительной организации „Шен” и местной общины.
Открывшийся в состоящем из 3600 жителей селе компьютерный центр оснащен 7 компьютерами, принтером/сканером, веб-камерой, модемом Orange Flybox.
Для реализации проекта Orange в целом выделила 2 млн. 348 тыс. драмов.
“Современные технологии развиваются с невероятной скоростью и их использование в повседневности не только облегчает жизнь людей, но также может стимулировать общественное, культурное и научное развитие и обеспечить постоянную информированность людей. Мы являемся телекоммуникационной компанией, и целью и миссией нашей работы является довести новейшие телекоммуникационные средства до всех. Данный компьютерный центр позволит пользоваться компьютером и широкополосным интернетом всем тем, у кого нет собственного компьютера”,- сказал гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа.
Это уже 9-й по счету компьютерный центр, основанный в различных регионах Армении. Ежемесячно эти центры принимают более 2000 посетителей.