17:56 | 31.01.12 | Նորություններ | 3281
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հաքերները ծրագիր են մշակել, որը թույլ է տալիս տեսնել, թե Facebook-ի օգտատերերից ովքեր են ձեզ ջնջել իրենց ընկերների ցուցակից, հայտնում է Gazeta.ru-ն` վկայակոչելով Mashable-ը:
Unfriend Finder ծրագիրը աշխատում է Firefox, Google Chrome, Opera, Safari եւ Internet Explorer բրաուզերների հետ, գրանցելով, թե ով է ջնջել ձեզ իր ընկերների ցուցակից, կամ էլ ընդհանրապես ջնջել է իր էջը: Այդ դեպքում ծրագիրը ձեզ ծանուցում է ուղարկում սոցիալական կայքում ձեր աքաունթի միջոցով:
Ծրագիրը տեղադրելուց հետո Facebook-ի էջի վրա կհայտնվի Unfriends հավելյալ դաշտը, որտեղ կհայտնվեն հաղորդագրություններ ընկերների եւ հետեւողների թարմացումների մասին:

17:56 | 31.01.12 | Новости | 3275
Ереван/Медиамакс/. Хакеры разработали программу, позволяющую увидеть, кто из пользователей Facebook удалил вас из друзей, сообщает Gazeta.ru со ссылкой на Mashable.
Программа Unfriend Finder работает с браузерами Firefox, Google Chrome, Opera, Safari и Internet Explorer, фиксируя, кто удалил вас из друзей или вообще удалил свою страницу. В случае, если это происходит, программа отправляет уведомление через аккаунт в социальной сети.
После установки программы на странице Facebook появится дополнительное поле Unfriends, где будут появляться сообщения об обновлениях в списке подписчиков.