Ֆրանս Տելեկոմ-Orange Խմբի եվրոպական շուկաների փոխնախագահ Բենուա Շինը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia ընկերության եւ աշխատակիցների 2011թ. արդյունքներին ծանոթանալու համար Հայաստան է ժամանել Ֆրանս Տելեկոմ-Orange Խմբի եվրոպական շուկաների փոխնախագահ Բենուա Շինը:
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նա ասել է, որ ուրախ է տեսնել, թե ինչպես է Orange-ը մեծ հաջողությամբ գործունեություն ծավալում Հայաստանում:
“2,5 տարվա ընթացքում Orange-ը Հայաստանում իրականացրել է մոտ 250 մլն եվրոյի ներդրումներ, որից 186-ը կապիտալ ներդրումներ են: Ընկերությունը նպատակ ունի լինել Հայաստանի տնտեսության ակտիվ եւ հզոր դերակատար` բիզնես գործունեությանը զուգահեռ իրականացնելով սոցիալական, մշակութային, կրթական ծրագրեր: Orange-ը Հայաստանում շարունակելու է լինել նորարար եւ նվիրված,”- ասել է նա:
Խոսելով այս տարվա պլանների մասին` նա ասել է, որ “ընկերությունը շարունակելու է ներդնել նոր ծառայություններ, սակայն դրանք անակնկալ կլինեն, քանի որ Orange-ի մրցակիցները շատ արագ են արձագանքում նոր առաջարկներին”:
Ֆրանս Տելեկոմ-Orange Խմբի փոխնախագահը նաեւ նշել է, որ իրենք Հայաստան են եկել երկարաժամկետ ծրագրերով:
“Երբ օպերատորը մուտք է գործում նոր երկիր, որտեղ շուկան բավականին հագեցած է գործող այլ օպերատորներով, ապա նա իր բիզնես պլանը չի կառուցում կարճաժամկետ ծրագրերով եւ չի ենթադրում, որ շահութաբեր կդառնա 1-2 տարի անց: Այս մասին գիտեինք մինչեւ Հայաստան գալը եւ չէինք ակնկալում, որ ընկերությունն անմիջապես կդառնա շահութաբեր: Օպերատորին 5-7 տարի է պետք, որ սկսի շահույթ գրանցել”,- ասել է նա:
Անդրադառնալով Orange Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուայի աշխատանքին` Բենուա Շինն ասել է. “Բրունո Դյութուան Ֆրանս Տելեկոմ-Orange Խմբում շատ հայտնի անձնավորություն է եւ ամենալուրջ փորձագետներից: Առաջին անգամ չէ, որ նա նոր օպերատոր է մեկնարկում նոր երկրում: Նա մի քանի անգամ զրոյից ձեռնարկություններ է ստեղծել: Շնորհիվ նրա աշխատանքի եւ փորձառության, մենք ունենք այս արդյունքները, ինչը դեռ սկիզբն է”:

Вице-президент группы Франс Телеком-Orange по Европе Бенуа Шин
Ереван/Медиамакс/. С целью ознакомления с результатами работы компании Orange Armenia и ее сотрудников в 2011 году Армению посетил вице-президент группы Франс Телеком-Orange по Европе Бенуа Шин.
В ходе встречи с армянскими журналистами он сказал, что рад видеть, с каким успехом разворачивается деятельность Orange в Армении.
«За 2,5 года компания Orange инвестировала в Армении порядка 250 млн. евро, из которых 186 – капитальные инвестиции. У компании есть цель стать активным и мощным экономическим игроком в Армении, реализуя параллельно с бизнес-деятельностью также социальные, культурные и образовательные проекты. Orange будет оставаться в Армении новаторским и преданным»,- сказал он.
Говоря о планах на этот год, Бенуа Шин отметил, что «компания будет продолжать внедрять новые услуги, это будут сюрпризы, так как конкуренты компании очень быстро реагируют на новые предложения».
Он также отметил, что у компании долгосрочные проекты в Армении. «Когда оператор начинает деятельность в новой стране, где рынок достаточно насыщен действующими операторами, то не строит свой бизнес план на основе краткосрочных проектов и не предполагает, что получит прибыль через 1-2 года. Мы об этом знали до прихода в Армению, мы не ожидаем, что компания сразу же станет прибыльной. Оператору нужно 5-7 лет для получения прибыли»,- сказал он.
Касаясь работы гендиректора компании Orange Armenia Бруно Дютуа, Бенуа Шин сказал: «Бруно Дютуа является очень известной личностью в группе Франс Телеком-Orange, а также одним из лучших экспертов. Не в первый раз он запускает новый оператор в новой стране. Он несколько раз основывал новые предприятия с самого нуля. Благодаря его работе и опыту, мы достигли этих результатов, и это только начало».