17:31 | 22.12.11 | Նորություններ | 3021
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը “Կրթական հիմնադրամ” ծրագրի շրջանակներում, ի հավելումն անցած տարի ընտրված 150 ուսանողների, ամբողջությամբ կվճարի եւս 50 ուսանողի ուսման վարձը:
Ուսանողները սովորում են ՀՀ 20 բուհերում:
“Կրթական հիմնադրամ” ծրագրի շրջանակներում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը վճարում է հատուկ կարիքներով, ծնողազուրկ, 5 եւ ավել անդամներից բաղկացած սոցիալապես անապահով ընտանիքներում ապրող, հաշմանդամ ծնողներ ունեցող առաջին եւ երկրորդ կուրսերի ուսանողների ուսման վարձը:
Ուսանողների հետ հանդիպման ժամանակ ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ ընկերությունը ուզում է հնարավորություններ տալ ուսանողներին:
“Դուք մեր ապագան եք եւ մեզ համար կարեւորություն եք”,-դիմելով ուսանողներին` ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը եւ հորդորել հաջողությամբ ավարտել քննաշրջանը, որպեսզի ընկերությունը չդադարեցնի ֆինանսավորումը:
Միջոցառման ընթացքում վիճակահանությամբ ընտրված 15 ուսանողները ստացել են նոութբուք համակարգիչներ եւ “ՄՏՍ Կոնեկտ” մոդեմներ` 6 ամսվա ինտերնետով:

17:31 | 22.12.11 | Новости | 2867
Ереван/Медиамакс/. В рамках программы “Образовательный фонд” компании ВиваСелл-МТС в добавок к уже отобранным в прошлом году 150 студентам оператор сотовой связи полностью покроет плату за обучение еще 50 студентов.
Студенты учатся в 20 вузах страны.
В рамках программы “Образовательный фонд” ВиваСелл-МТС покрывает плату за обучение нуждающихся, лишенных родителей, имеющих родителей-инвалидов, живущих в социально-необеспеченных семьях, состоящих из 5 и более членов студентов первого и второго курса.
На встрече со студентами генеральный директор компании “ВиваСелл-МТС” Ральф Йирикян заявил, что компания хочет подарить студентам возможность.
“Вы - наше будущее и важны для нас”,- заявил Ральф Йирикян и призвал успешно завершить сессию, чтобы компания не остановила финансирование.
В ходе мероприятия выбранные при помощи жеребьевки 15 студентов получили в подарок ноутбуки и модемы “МТС Коннект” с 6-имесячным подключением к интернету.