13:28 | 30.09.11 | Նորություններ | 2688
Երեւան/Մեդիամաքս/.Այսօր Երեւանում հայաստանյան բանկերի եւ հեռահաղորդակցական ընկերությունների ֆինանսական ստորաբաժանումների ղեկավարներին ներկայացվել են կազմակերպությունների արդյունավետության, ռիսկերի, բյուջետավորման եւ բիզնես վերլուծության կառավարման համար նախատեսված՝ IBM-ի ծրագրային ապահովման գործիքները:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, սեմինարի ընթացքում Ռուսաստանում եւ ԱՊՀ երկրներում IBM-ի գործընկերային ցանցի մենեջեր Նատալյա Բուլկինան ներկայացրել է բիզնես-վերլուծության համար նախատեսված IBM-ի պորտֆոլիոյի հնարավորություններն ու առավելությունները, որոնցից են Cognos, Open Pages եւ SPSS ծրագրերը:
Նրա խոսքերով, IBM-ի ծրագրային լուծումները մշակված են` հաշվի առնելով տարբեր երկրներում գործող տարբեր չափի եւ ոլորտի ընկերությունների ֆինանսական տնօրենների պահանջների լայնածավալ ուսումնասիրությունները:
Սեմինարի ընթացքում Նատալյա Բուլկինան ներկայացրել է մի շարք գործնական օրինակներ IBM Cognos լուծումները ձեռնարկություններում կիրառելու վերաբերյալ:
IBM-ի մասնագետների հետ համատեղ երկօրյա սեմինարը կազմակերպվել է հայաստանյան “Բեւեռ” ընկերության կողմից, որը միաժամանակ հանդես է գալիս որպես IBM-ի տեղական գործընկեր: Առաջին սեմինարը անցկացվել է սեպտեմբերի 29-ին եւ նվիրված է եղել ՏՏ ենթակառուցվածքների արդյունավետ կառավարման հարցերին, ինչպես նաեւ տեղեկատվական անվտանգության ապահովմանը IBM®Tivoli արտադրանքների հարթակի հիման վրա:

13:28 | 30.09.11 | Новости | 2682
Ереван/Медиамакс/. Программные инструменты IBM по управлению эффективностью организации, рисками, бюджетированием и бизнес-аналитике представлены сегодня в Ереване руководителям финансовых департаментов армянских банков и телекоммуникационных компаний.
Как сообщает Медиамакс, в ходе семинара менеджер партнерской сети IBM в России и странах СНГ Наталья Булкина представила возможности и преимущества портфолио IBM по бизнес-аналитике, в который входят программы Cognos, Open Pages и SPSS.
По ее словам, программные решения IBM разработаны с учетом масштабного исследования потребностей финансовых директоров компаний различных размеров и сфер, работающих в разных странах.
В ходе семинара Наталья Булкина привела ряд практических примеров внедрения решений IBM Cognos на предприятиях.
Двухдневный технологический семинар совместно со специалистами IBM организовала армянская IT-компания «Бевер», выступающая местным партнером IBM. Первый семинар прошел 29 сентября и был посвящен вопросам организации эффективного управления IT-инфраструктурой и обеспечения информационной безопасности на платформе продуктов семейства IBM®Tivoli.