14:08 | 17.08.11 | Նորություններ | 2283
Երեւան/Մեդիամաքս/.Microsoft-իստորաբաժանման ղեկավար Սթիվեն Սինոֆսկին պատմել է, թե ինչպիսի նպատակներ են հետապնդում Windows 8-ի ստեղծողները եւ ինչ կարող են օգագործողները ակնկալել նոր պլատֆորմից, որի գործարկումը ակնալվում է 2012 թվականին:
«Windows 8-ը կփոխի Windows-ի մասին պատկերացումները»,- ինչպես հաղորդում է cnews.ru-ն, նման բառերով է սկսվում Microsoft-ի բլոգում այն գրառումը, որը Սթիվեն Սինոֆսկին հղել է ծրագրային ապահովման ստեղծողներին:
Ինչպես հաղորդել է Սինոֆսկին, Microsoft-ը փորձում է այնպես անել, որպեսզի նոր պլատֆորմը 100%-ով աջակցի Windows 7-ի ողջ ծրագրային եւ սարքավորումային ապահովումներին:
Հիշեցնենք, որ Windows 8-ում առաջին անգամ կլինի ARM-ճարտարագիտությամբ պրոցեսորների աջակցությունը, որը տեղադրված է աշխարհի գրեթե բոլոր սմարթֆոնների, ինչպես նաեւ պլանշետային համակարգիչների վրա`սկսած Apple iPad-ից մինչեւ BlackBerry PlayBook: Կիսահաղորդիչների առաջատար արտադրողներն արդեն հայտարարել են տվյալ ուղղությամբ Microsoft-ի հետ համագործակցության մասին:
Թոփ-մենեջերը հայտնել է, որ Microsoft-ը մտադիր է սովորել իր սխալների վրա, մասնավորապես, պլատֆորմի ստեղծումն ավելի բաց դարձնել, ավելի սերտ համագործակցել ծրագրավորողների հետ եւ ավելի ուշադիր լսել նրանց կարծիքը: Սինոֆսկին կոչ է արել բոլոր ցանկացողներին իրենց կարծիքները հայտնել, հավելելով, որ համակարգի առաջին փորձնական թողարկումները հասանելի կլինեն առաջիկա ամիսներին: Windows 8-ի բետա-տարբերակը կթողարկվի 2011 թվականի սեպտեմբերին:

14:08 | 17.08.11 | Новости | 3157
Ереван /Медиамакс/.Глава подразделения Microsoft Windows Стивен Синофски рассказал, какие цели преследуют разработчики Windows 8 и чего пользователям стоит ожидать от новой платформы, запуск которой запланирован на 2012г.
«Windows 8 изменит представление о Windows», - как сообщает cnews.ru, такими словами начинается первая запись в блоге Microsoft, которую президент подразделения Microsoft Windows и Windows Live Стивен Синофски адресовал разработчикам программного обеспечения.
Как сообщил Синофски, Microsoft на 100% стремится сделать так, чтобы новая платформа поддерживала все программное и аппаратное обеспечение, созданное с расчетом на совместимость с Windows 7.
Напомним, что в Windows 8 впервые в семействе появится поддержка процессоров с ARM-архитектурой, тех самых, которые стоят почти во всех смартфонах в мире, а также в планшетных компьютерах - от Apple iPad до BlackBerry PlayBook. Ведущие производители полупроводников уже объявили о сотрудничестве с Microsoft по данному направлению.
Топ-менеджер заявил, что Microsoft намерена учиться на своих ошибках - в частности, сделать разработку платформы более открытой, более тесно взаимодействовать с разработчиками и внимательнее прислушиваться к их мнению. Синофски призвал делиться мыслями всех желающих, добавив, что первые тестовые релизы системы станут доступы в ближайшие месяцы. Бета-версия Windows 8 выйдет в сентябре 2011г.