15:53 | 19.07.11 | Նորություններ | 2112
Երեւան/Մեդիամաքս/. Sony-ի կողմից նոր 3D-սաղավարտը կօգտագործվի վիրտուալ իրականության խաղերի ստեղծման համար:
Ինչպես հաղորդում է Lenta.ru-ն, այս մասին Develop պորտալին հարցազրույցում հայտնել է Sony Computer Entertainment Worldwide Studios-ի գլխավոր տնօրեն Միկ Հոքինգը:
Սարքը, որ նախատեսված է առաջին հերթին բարձր որակով 3D-ի դիտման համար, առաջին անգամ ցուցադրվել է տարվա սկզբին CES-2011 ցուցահանդեսի շրջանակներում:
Ներկայումս տվյալ սարքը կարելի է օգտագործել միայն պատկերների դիտման համար, սակայն Sony-ն դիտարկում է, թե ինչպես կարելի է օգտագործել սաղավարտի հնարավորությունները վիրտուալ իրականության նախագծերի ստեղծման համար:
Նոր սաղավարտում բյուրեղյա լուսադիոդներով գործող երկու դիսփլեյ է օգտագործվում (OLED)` մեկական յուրաքանչյուր աչքի համար, ինչը թույլ է տալիս բարձր որակի եռաչափ պատկեր ստանալ:

15:53 | 19.07.11 | Новости | 2149
Ереван/Медиамакс/. Новый 3D-шлем от Sony будет использоваться для создания игр в виртуальной реальности.
Как сообщает Lenta.ru, об этом в интервью порталу Develop рассказал старший директор Sony Computer Entertainment Worldwide Studios Мик Хокинг.
Устройство, первоначально разработанное для просмотра 3D в высоком качестве, впервые было продемонстрировано в начале года на выставке CES-2011.
В данный момент это устройство можно использовать лишь для просмотра изображений, но Sony изучает, как использовать возможности шлема для создания проектов в виртуальной реальности.
В новом шлеме используются два дисплея на кристаллических светодиодах (OLED-дисплеи) - по одному на каждый глаз, что позволяет получить трехмерное изображение очень высокого качества.