15:18 | 29.06.11 | Նորություններ | 4479
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն, Samsung Electronics-ի Հայաստանյան ներկայացուցչության ղեկավար Անդրանիկ Շահբազյանը եւ Հայաստանի Կիբեռսպորտի ազգային պրոֆեսիոնալ լիգայի նախագահ Էդգար Սահակյանը այսօր Երեւանում պարգեւատրել են World Cyber Games (WSG) Armenia 2011 Հայաստանի համակարգչային խաղերի հինգերորդ բաց առաջնության հաղթողներին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, առաջնության պաշտոնական մարզաձեւերում հաղթող են ճանաչվել 27-ամյա տնտեսագետ Էդմոն Գրիգորյանը (FIFA 2011) եւ 24-ամյա ծրագրավորող Հայկ Հակոբյանը (StarCraft 2), որոնք 2011 թվականի դեկտեմբերի 8-ից 11-ը Հարավային Կորեայի Պուսան քաղաքում WCG գլխավոր, ավարտական փուլի մասնակցության ուղեգիր ստացան:
Եզրափակչում մասնակցելու իրավունք ստացան նաեւ պաշտոնական անվանակարգերում 2-րդ եւ 3-րդ տեղերը զբաղեցնողները: Թիմային եւ անհատական մրցույթներում հաղթողները պարգեւատրվել են Samsung ընկերության համակարգչային տեխնիկայով:
Հատուկ մրցանակ ԱրմենՏելից (նեթբուք՝ Hi Line ինտերնետի 1 տարվա բաժանորդագրությամբ) ստացել է հայկական առաջնության միակ աղջիկ-մասնակիցը, Երեւանի բնակիչ Օլգա Ֆեդորենկոն:
Առաջնությունը կայացել է հունիսի 22-26-ին Երեւանի «Կոնգրես» հյուրանոցում: Առաջնությունն ունեցել է 148 մասնակից, որոնցից 36-ը դարձան մրցանակակիր: Առաջնության մրցանակային ֆոնդը 3,6 մլն դրամ էր, նվերները (30 մոնիթոր, 4 նոութբուք, 2 նեթբուք) տրամադրել էր Samsung ընկերությունը:
Առաջնության համաշխարհային հովանավորն է Samsung-ը, իսկ Հայաստանի ազգային առաջնության գլխավոր գործընկերն է ԱրմենՏել-ը:

15:18 | 29.06.11 | Новости | 4500
Ереван/Медиамакс/. Гендиректор Арментел Игорь Климко, глава представительства Samsung Electronics в Армении Андраник Шахбазян и председатель Национальной профессиональной лиги киберспорта Армении Эдгар Саакян наградили сегодня в Еревaне победителей пятого национального открытого первенства Армении по комьютерным играм World Cyber Games (WSG) Armenia 2011.
Как сообщает Медиамакс, победители первенства в официальных игровых дисциплинах -  27-летний экономист Эдмон Григорян (FIFA 2011) и 24-летний программист Айк Акопян (StarCraft 2) - получили путевки для участия в главном финальном турнире WCG, который состоится с 8 по 11 декабря 2011 года в городе Пусан в Южной Кореe.
Право на участие в финале получили также обладатели вторых и третьих мест в официальных номинациях. Победители командных соревнований и индивидуальных дисциплин были награждены компьютерной техникой компании Samsung.
Специальный приз от АрменТел (нетбук с годовой подпиской на услугу интернета Hi Line) получила единственная девушка-участник армянского первенства, жительница Еревана Ольга Федоренко.
Первенство проходило 22-26 июня в ереванской гостинице «Конгресс». В турнире приняли участие 148 человек, призерами из которых стали 36. Призовой фонд первенства составил 3,6 млн. драмов, призы предоставила компания Samsung - 30 мониторов, 4 ноутбука, 2 нетбука.
Всемирным спонсором первенства выступает компания Samsung, а генеральным спонсором национального первенства - АрменТел.