15:18 | 29.06.11 | Նորություններ | 4479
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն, Samsung Electronics-ի Հայաստանյան ներկայացուցչության ղեկավար Անդրանիկ Շահբազյանը եւ Հայաստանի Կիբեռսպորտի ազգային պրոֆեսիոնալ լիգայի նախագահ Էդգար Սահակյանը այսօր Երեւանում պարգեւատրել են World Cyber Games (WSG) Armenia 2011 Հայաստանի համակարգչային խաղերի հինգերորդ բաց առաջնության հաղթողներին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, առաջնության պաշտոնական մարզաձեւերում հաղթող են ճանաչվել 27-ամյա տնտեսագետ Էդմոն Գրիգորյանը (FIFA 2011) եւ 24-ամյա ծրագրավորող Հայկ Հակոբյանը (StarCraft 2), որոնք 2011 թվականի դեկտեմբերի 8-ից 11-ը Հարավային Կորեայի Պուսան քաղաքում WCG գլխավոր, ավարտական փուլի մասնակցության ուղեգիր ստացան:
Եզրափակչում մասնակցելու իրավունք ստացան նաեւ պաշտոնական անվանակարգերում 2-րդ եւ 3-րդ տեղերը զբաղեցնողները: Թիմային եւ անհատական մրցույթներում հաղթողները պարգեւատրվել են Samsung ընկերության համակարգչային տեխնիկայով:
Հատուկ մրցանակ ԱրմենՏելից (նեթբուք՝ Hi Line ինտերնետի 1 տարվա բաժանորդագրությամբ) ստացել է հայկական առաջնության միակ աղջիկ-մասնակիցը, Երեւանի բնակիչ Օլգա Ֆեդորենկոն:
Առաջնությունը կայացել է հունիսի 22-26-ին Երեւանի «Կոնգրես» հյուրանոցում: Առաջնությունն ունեցել է 148 մասնակից, որոնցից 36-ը դարձան մրցանակակիր: Առաջնության մրցանակային ֆոնդը 3,6 մլն դրամ էր, նվերները (30 մոնիթոր, 4 նոութբուք, 2 նեթբուք) տրամադրել էր Samsung ընկերությունը:
Առաջնության համաշխարհային հովանավորն է Samsung-ը, իսկ Հայաստանի ազգային առաջնության գլխավոր գործընկերն է ԱրմենՏել-ը:

15:18 | 29.06.11 | News | 4497
Yerevan/Mediamax/. General Director of ArmenTel Igor Klimko, Head of Samsung Electronics’ representative office in Armenia Andranik Shahbazyan and Chairman of National Professional Cyber Sport League of Armenia Edgar Sahakyan awarded the winners of the fifth National Open World Cyber Games (WSG) Armenia 2011 in Yerevan today.
Mediamax reports that the winners of the Championship in official game disciplines – 27-year-old Economist Edmon Grigoryan (FIFA 2010) and 24-year-old Programmer Hayk Hakobyan (StarCraft 2) received vouchers to participate in the Main Finale of WCG Tournament, which will take place in Busan town in North Korea on December 8-11, 2011.
The winners of second and third places in official nominations also gained the right for participation in the Finale. The winners of team contests and individual disciplines were presented computer equipment from Samsung.
Special prize from ArmenTel (netbook with a year’s subscription for Hi Line internet service) was awarded to the only female participant of the Armenian championship, resident of Yerevan Olga Fedorenko.
The Championship took place on June 22-26 in Yerevan “Congress” Hotel. 148 people participated in the tournament. 36 became prize winners. The prize fund of the championship made AMD 3.6mln, the prizes were provided by Samsung Company: 30 monitors, 4 notebooks, 2 netbooks.
The global sponsor of the Championship is Samsung Company, and the general sponsor of the national championship is ArmenTel.