15:55 | 09.06.11 | Նորություններ | 6607
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange-ն ընդլայնել է ծածկույթը Հայաստանի միջպետական նշանակություն ունեցող հյուսիսային եւ հարավային մայրուղիներում:
Լայնածավալ աշխատանքների արդյունքում ներկայումս դեպի հյուսիսային սահման տանող մայրուղու 99%-ն Orange-ի ծածկույթի ներքո է, իսկ հարավային մայրուղին ծածկված է 94%-ով: Ընկերությունը շարունակելու է ընդլայնել ծածկույթը, որի աշխատանքներն առավելապես վերաբերելու են մարզային հեռավոր բնակավայրերին:
Ցանցի շահագործման լիցենզիան ստանալիս Orange-ը պարտավորություն էր ստանձնել առավելագույնը 3 տարում GSM բացօթյա ծածկույթ ապահովել տրանսպորտային միջպետական` Երեւանը Վրաստանին եւ Իրանին կապող տրանսպորտային մայրուղիների երկայնքի 85%-ում: Ընկերությունն արդեն իսկ գերազանցել է ՀՀ կառավարության կողմից լիցենզիայով սահմանված պարտավորություններն ինչպես 3G ծածկույթի, այնպես էլ մայրուղիների ծածկույթի առումով, այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնեցին Orange-ում:

15:55 | 09.06.11 | Новости | 6608
Ереван/Медиамакс/. Orange расширила покрытие своей сети на северных и южных межгосударственных автомобильных трассах Армении.
В результате широкомасштабных работ 99% трассы, ведущей к северной границе, находится под покрытием Orange, а южная трасса покрыта на 94%. Компания продолжит расширять зону покрытия своей сети в отдаленных регионах.
После получения лицензии на эксплуатацию сети Orange взяла на себя обязанность за 3 года на 85 % обеспечить открытое GSM покрытие вдоль межгосударственных автомобильных дорог, связывающих Армению с Грузией и  Ираном. Компания уже перевыполнила установленные правительством Армении лицензионные обязательства, сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе Orange.