15:46 | 17.05.11 | Նորություններ | 4179
Երեւան: Մեդիամաքս: Imagine Cup 2011 (Երեւակայության գավաթ) տեխնոլոգիական մրցույթի ազգային փուլի եզրափակչի մասնակիցները այցելել են «ԱրմենՏել» եւ ծանոթացել օպերատորի աշխատանքին:
«ԱրմենՏել»-ը Հայաստանում մրցույթի գլխավոր հովանավորն է:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, եզրափակչի մասնակիցները հանդիպել են «ԱրմենՏել»-ի ղեկավարությանը, ստորաբաժանումների ղեկավարներին, ովքեր պատմել են կապի օպերատորի աշխատանքի մասին: Թիմերը նվեր են ստացել նեթբուքեր եւ հուշանվերներ:
«Microsoft-ի հայաստանյան գրասենյակի եւ «ԱրմենՏել» ընկերության համագործակցությունը կարելի է համարել ռազմավարական: Մեր արդյունավետ համագործակցությունը, այդ թվում այս ծրագրի շրջանակներում, շարունակվում է ոչ առաջին տարին, եւ ես ցանկանում եմ նշել, որ սա մի վառ օրինակ է, թե ինչպես են բիզնեսի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերը նպաստում երիտասարդ սերնդի զարգացմանը», - ասել է Հայաստանում Microsoft-ի ներկայացուցչության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանը:
«Շատ ուրախ ենք «ԱրմենՏել»-ի հարկի ներքո ողջունել երիտասարդ սերնդի տաղանդավոր ներկայացուցիչներին` տեղեկատվական տեխնոլոգիաների եւ հաղորդակցության բնագավառի մենեջերներին: Ապագայում մենք կյանքի կկոչենք նորարարական ծրագրեր, իսկ ոմանց արդեն իսկ բախտ է վիճակվել ներկայացնելու իրենց ծրագիրը Նյու Յորքում կայանալիք Imagine Cup միջազգային եզրափակիչ մրցույթում: Վստահ եմ, հաղթելու ցանկությունը եւ ոգեւորությունը ձեր առջեւ կբացեն լավագույն հեռանկար, իսկ տաղանդը կարտահայտվի ամբողջությամբ», - ասել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ ֆինանսական տնօրեն Կարեն Շահնազարյանը:
Imagine Cup-ը ամենամյա միջազգային տեխնոլոգիական մրցույթ է, որը կազմակերպվում է Microsoft-ի եւ այլ ընկերությունների աջակցությամբ: Imagine Cup-ի հիմնական թեման ժամանակակից հիմնախնդիրների լուծումն է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների միջոցով: Նախորդ տարի մրցույթին մասնակցել է ավելի քան 325000 ուսանող 100 երկրից:
Մրցույթի ազգային փուլում հաղթած X-Tech թիմը, որը ներկայացրել է «Teach Me Now» (Սովորեցրու ինձ հիմա) ծրագիրը, հնարավորություն է ստացել Նյու Յորքում մասնակցել Imagine Cup մրցույթի միջազգային փուլին:

Yerevan/Mediamax/. Finalists of the national stage of “Imagine Cup 2011” technology competition visited “ArmenTel” and familiarized with the works of the operator.
“ArmenTel” is the general sponsor of the competition in Armenia.
Mediamax was informed in the press service of the company that the finalists of the competition met with the leadership of “ArmenTel”, heads of subdivisions, who told about the work of the connection operator. The teams received netbooks and souvenirs as presents.
“The partnership between the Armenian representative office of Microsoft and “ArmenTel” Company can be called strategic for a long time already. Our productive cooperation, including in the frames of this project, continues for already more than a year, and I want to note that this is a great example of how social policy of business contributes to development of the young generation”, Director of Microsoft Representative Office in Armenia Grigor Barseghyan noted.
“We are glad to welcome in “ArmenTel” Company the talented representatives of the young generation: managers of the sphere of information technologies and communications. In future, you will realize innovative projects, and some of you have already been given the honor to present your projects at Imagine Cup Competition in New York. I am sure that the enthusiasm and the desire to win will open widest prospects for you and the talent will be fully revealed”, Financial Director of “ArmenTel” CJSC Karen Shahnazaryan said.
Imagine Cup is the largest international annual technology competition in the world, organized by Microsoft, given support of other companies. The main topic of Imagine Cup is solution of most complex modern problems with the help of information technologies. Last year, over 325000 students from 100 countries participated in the competition.
The winner of the Armenian national stage of the competition in 2011 – X-Tech Company, which presented “Teach Me Now” program at the competition, gained the chance to visit New York for the global stage of Imagine Cup.