15:46 | 17.05.11 | Նորություններ | 4179
Երեւան: Մեդիամաքս: Imagine Cup 2011 (Երեւակայության գավաթ) տեխնոլոգիական մրցույթի ազգային փուլի եզրափակչի մասնակիցները այցելել են «ԱրմենՏել» եւ ծանոթացել օպերատորի աշխատանքին:
«ԱրմենՏել»-ը Հայաստանում մրցույթի գլխավոր հովանավորն է:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, եզրափակչի մասնակիցները հանդիպել են «ԱրմենՏել»-ի ղեկավարությանը, ստորաբաժանումների ղեկավարներին, ովքեր պատմել են կապի օպերատորի աշխատանքի մասին: Թիմերը նվեր են ստացել նեթբուքեր եւ հուշանվերներ:
«Microsoft-ի հայաստանյան գրասենյակի եւ «ԱրմենՏել» ընկերության համագործակցությունը կարելի է համարել ռազմավարական: Մեր արդյունավետ համագործակցությունը, այդ թվում այս ծրագրի շրջանակներում, շարունակվում է ոչ առաջին տարին, եւ ես ցանկանում եմ նշել, որ սա մի վառ օրինակ է, թե ինչպես են բիզնեսի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերը նպաստում երիտասարդ սերնդի զարգացմանը», - ասել է Հայաստանում Microsoft-ի ներկայացուցչության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանը:
«Շատ ուրախ ենք «ԱրմենՏել»-ի հարկի ներքո ողջունել երիտասարդ սերնդի տաղանդավոր ներկայացուցիչներին` տեղեկատվական տեխնոլոգիաների եւ հաղորդակցության բնագավառի մենեջերներին: Ապագայում մենք կյանքի կկոչենք նորարարական ծրագրեր, իսկ ոմանց արդեն իսկ բախտ է վիճակվել ներկայացնելու իրենց ծրագիրը Նյու Յորքում կայանալիք Imagine Cup միջազգային եզրափակիչ մրցույթում: Վստահ եմ, հաղթելու ցանկությունը եւ ոգեւորությունը ձեր առջեւ կբացեն լավագույն հեռանկար, իսկ տաղանդը կարտահայտվի ամբողջությամբ», - ասել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ ֆինանսական տնօրեն Կարեն Շահնազարյանը:
Imagine Cup-ը ամենամյա միջազգային տեխնոլոգիական մրցույթ է, որը կազմակերպվում է Microsoft-ի եւ այլ ընկերությունների աջակցությամբ: Imagine Cup-ի հիմնական թեման ժամանակակից հիմնախնդիրների լուծումն է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների միջոցով: Նախորդ տարի մրցույթին մասնակցել է ավելի քան 325000 ուսանող 100 երկրից:
Մրցույթի ազգային փուլում հաղթած X-Tech թիմը, որը ներկայացրել է «Teach Me Now» (Սովորեցրու ինձ հիմա) ծրագիրը, հնարավորություն է ստացել Նյու Յորքում մասնակցել Imagine Cup մրցույթի միջազգային փուլին:

Ереван/Медиамакс/. Финалисты национального этапа технологического конкурса Imagine Cup 2011 (Кубок воображения) посетили “АрменТел” и ознакомились с работой оператора.
“АрменТел” выступает генеральным спонсором конкурса в Армении.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, финалисты конкурса встретились с руководством «АрменТел», главами подразделений, которые рассказали о работе оператора связи. Команды получили в подарок нетбуки и памятные сувениры.
«Партнерство между армянским представительством Microsoft и компанией «АрменТел» уже давно можно назвать стратегическим. Наше плодотворное сотрудничество, в том числе в рамках этого проекта, продолжается не первый год, и я хочу отметить, что это прекрасный пример того, как социальная политика бизнеса способствует развитию молодого поколения», - отметил директор представительства Microsoft в Армении Григор Барсегян.
«Мы рады приветствовать в стенах компании «АрменТел» талантливых представителей молодого поколения - менеджеров сферы информационных технологий и коммуникаций. В будущем вам предстоит воплотить в жизнь инновационные проекты, а некоторым уже сегодня выпала честь представить свой проект на конкурсе Imagine Cup в Нью-Йорке. Я уверен, что энтузиазм и желание победить откроют перед вами широчайшие перспективы, а талант проявился в полной мере», - сказал финансовый директор ЗАО «АрменТел» Карен Шахназарян.
Imagine Cup – крупнейший в мире международный ежегодный технологический конкурс, организуемый Microsoft при поддержке других компаний. Основная тема Imagine Cup - решение сложнейших проблем современности с помощью информационных технологий. В прошлом году в конкурсе приняли участие более чем 325000 студентов из 100 стран.
Победитель армянского национального этапа коyкурса в 2011 годк - команда X-Tech, представившая на конкурс программу “Teach Me Now” (Научи меня сейчас), получила возможность поехать в Нью-Йорк на мировой этап Imagine Cup.