10:16 | 13.05.11 | Նորություններ | 4745
Այդ մասին Մեդիամաքսի հետ հարցազրույցում ասել է Ռուսաստանում եւ Թուրքիայում Dell-ի վաճառքի գծով մենեջեր Մարկ Միլերը: Նա նշել է, որ ընկերությունը Հայաստան կուղղի լրացուցիչ ներդրումներ շուկայական մասնաբաժնի ավելացման եւ ապրանքանիշի ճանաչելիության բարձրացման նպատակով:
Մարկ Միլերը խոստովանել է, որ ներկայումս Dell-ը փոքր մասնաբաժին ունի ՀՀ համակարգչային տեխնիկայի շուկայում` նշելով, որ «այստեղ կա աճի մեծ ներուժ»:
Մայիսի 11-ին Երեւանում բացվել էր Microsoft-ի նորարարական կենտրոնը, որի համար սարքավորումներ էր տրամադրել Dell-ը:
«Մենք հույս ունենք, որ Նորարարական կենտրոնը կնպաստի բազմաթիվ նախաձեռնությունների իրականացմանը կրթական եւ կորպորատիվ հատվածներում: Կարծում ենք նաեւ, որ այդ կենտրոնը մեզ համար մեծ առաջընթաց կդառնա հայաստանյան սպառողներին դեպի Dell-ի ապրանքները կողմնորոշելու համար»,- ասել է Մարկ Միլերը:

10:16 | 13.05.11 | News | 3570
Dell Sales Development Manager for Russia and Turkey Mark Miller said this in the interview to Mediamax. He noted that the company is going to direct additional investments to Armenia to increase its market share and brand awareness.
Mark Miller admitted that Dell currently occupies small part of the Armenian computer equipment market, noting that “there is a huge growth potential here.”
Microsoft Innovation Center opened in Yerevan on May 11; the equipment for the center was provided by Dell.
“We hope that the Innovation Center will facilitate implementation of many initiatives in educational and corporate sectors. We also believe that this center will become a big breakthrough for us in terms of attracting Armenian users to Dell’s production,” Mark Miller stated.