17:02 | 12.04.11 | Նորություններ | 5607
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանում ստեղծվել է Orange Հիմնադրամ, որը ստանձնելու է Orange Armenia ընկերության բարեգործական գործունեությունը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին այսօր հայտարարել է Orange Armenia ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
«Բարեգործությունը մեր ընկերության հիմնական գործունեությունը չէ, սակայն լինելով Հայաստանի տնտեսության մեջ կարեւոր դեր ունեցող ընկերություն`  մեր պարտքն ենք համարում խթանել բարեգործությունը երկրի սոցիալ-տնտեսական կյանքում: Orange Armenia հիմնադրամի ստեղծումը թույլ կտա ավելի շարունակական դարձնել մեր բարեգործությունը` միաժամանակ դրան մեծ ծավալներ հաղորդելով», - ասել է Բրունո Դյութուան:
Նա տեղեկացրել է, որ հիմնադրամը կսկսի գործել ապրիլ-մայիս ամիսների ընթացքում եւ կունենա ֆինանսավորման երեք աղբյուր. առաջինը` Orange Armenia ընկերության բարեգործությանն ուղղված ֆինանսներն են, երկրորդը` Orange մայր հիմնադրամը, որն արդեն հատկացրել է 100 հազ. եվրո, իսկ ֆինանսավորման երրորդ աղբյուրը կլինի համագործակցությունն այլ դոնոր ընկերությունների հետ:
Եվրոպայում, Միջին Արեւելքում եւ Ասիայում Orange Հիմնադրամի ներկայացուցիչ Մարի Լիզա Դյուրբանն էլ ասել է, որ Հայաստանը Orange Հիմնադրամ ունեցող 11-րդ երկիրն է, եւ այս Հիմնադրամի գլխավոր նպատակն է «օգնել հաղորդակցման խնդիրներ ունեցող մարդկանց»:
Հայաստանում Orange Armenia Հիմնադրամի գլխավոր քարտուղար Նազարեթ Սեֆերյանն ասաց, որ Հիմնադրամն իր գործունեությունը կծավալի` ելնելով ինչպես երկրում առկա խնդիրներից, այնպես էլ համաձայն Orange Հիմնադրամի որդեգրած ռազմավարության:
«Հայաստանում Հիմնադրամն իր գործունեության ընթացքում հիմնական շեշտը կդնի երեխաների խնդիրների, ինչպես նաեւ գյուղական համայնքների զարգացմանն ուղղված ծրագրերի իրականացման վրա», - ասել է նա:

Ереван/Медиамакс/. В Армении создан Фонд Orange, который будет заниматься благотворительной деятельностью компании Orange Armenia.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня на пресс-конференции в Ереване сказал гендиректор Orange Armenia Бруно Дютуа.
«Благотворительность не является основной деятельностью нашей компании, однако, будучи компанией с важной ролью в экономике Армении, мы считаем нашим долгом содействовать благотворительности в социально-экономической жизни страны. Создание Фонда Orange Armenia придаст продолжительный характер нашей благотворительной деятельности, но уже в больших объемах», - сказал он.
Гендиректор проинформировал, что фонд начнет свою деятельность в апреле-мае текущего года. У фонда будут три источника финансирования: финансы компании Orange Armenia, направленные на благотворительность, головной фонд Orange, который уже выделил 100 тысяч евро, и третий источник - сотрудничество с другими донорами.
Представитель Фонда Orange в Европе, на Ближнем Востоке и в Азии Мари Лиза Дюрбан сказала, что Армения - 11 по счету страна, в которой будет действовать фонд.
Генсек Фонда Orange в Армении Назарет Сеферян сказал, что фонд развернет свою деятельность как с учетом насущных проблем страны, так и стратегии самого фонда. «В центре внимания будут проблемы детей, а также реализация программ по развитию сельских общин», - сказал он.