10:48 | 07.12.10 | Նորություններ | 5385
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) սկսել է Երեւան քաղաքի 61 եւ 62 անալոգային կայանների թվայնացման գործընթացը:
Աշխատանքները նախատեսվում է ավարտել մինչեւ 2010թ. ավարտը, ինչը հնարավորություն կտա Երեւանի ֆիքսված հեռախոսակապի բաժանորդների 98 տոկոսին ապահովել թվային կապով:
“Հայաստանի միասնական օպերատոր` “ԱրմենՏել”  ընկերությունը շարունակում է  անալոգային կայանների թվայնացման գործընթացը, ինչպես մայրաքաղաքում այնպես էլ Հայաստանի մարզերում:  Մենք ուրախ կլինենք Ամանորի նախաշեմին ավելի մեծ թվով բաժանորդներին առաջարկելու նոր որակի ավանդական ֆիքսված կապի ծառայություններ”, - նշեց  “ԱրմենՏել” ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
2010թ. վերջին Հայաստանում “ԱրմենՏել” ընկերության ֆիքսված հեռախոսակապի թվային ԱՀԿ-ներին միացված կլինի բաժանորդների 80 տոկոսը:

Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” Company (Beeline trademark) launched the works on digitalizing analogue ATS 61/62 in Yerevan city.
The works are planned to be completed by the end of 2010, which will allow providing services of digital landline connection to 98% subscribers of Yerevan.
“Universal connection operator “ArmenTel” Company continues work on digitalizing telephone stations both in the capital city and the regions of Armenia. We will be glad on the threshold of the New Year to offer to a larger number of subscribers new quality of traditional services of landline connection”, General Director of “ArmenTel” CJSC Igor Klimko stated.
By the end of 2010, 80% of “ArmenTel” Company’s subscribers all over the country will be connected to digital ATSs of landline telephone connection.