“Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, այս մասին այսօր Երեւանում ասել է “Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը:
Նրա խոսքերով, Համաշխարհային բանկն արդեն պատրաստակամություն է հայտնել ֆինանսավորել այս նախագիծը 3 մլն դոլարով, եւ այժմ բանակցությունները գտնվում են ավարտական փուլում: Նա նշել է, որ ամբողջ երկրում 1000 թեկնածու խանութներից արդեն ընտրվել են 40-ը, որոնք կմասնակցեն ծրագրին:
Բագրատ Ենգիբարյանը նշել է, որ նախագծին կմասնակցեն տեխնիկայի երկու մատակարարներ, բանակցություններ են ընթանում Microsoft ընկերության հետ “Համակարգիչ բոլորի համար” ծրագրի շրջանակներում ծրագրային ապահովման համար զեղչերի վերաբերյալ:
Հիմնադրամի տնօրենը հայտնել է, որ կհայտարարվի երկու զուգահեռ ծրագրերի մեկնարկի մասին` “Համակարգիչ ուսուցիչների համար” եւ “Համակարգիչ աշակերտների համար”: “Տվյալ ծրագրերի նպատակն առօրյա կյանքում համակարգիչների թափանցելիությունը մինչեւ 50% հասցնելն է` 20%-ի փոխարեն”, - ասել է Բագրատ Ենգիբարյանը:

16:14 | 27.10.10 | News | 4843
Mediamax reports that Director of “Enterprise Incubator Foundation” Bagrat Yengibaryan said this at a news conference today. According to him, the World Bank has already expressed readiness to fund this project at the sum of USD 3mln, and now negotiations are at the final stage. He noted that 40 stores have been selected from 1000 candidate stores from all over the country, and they will participate in the program.
Bagrat Yengibaryan noted that two equipment suppliers will participate in the project. Negotiations are also in process with Microsoft Company on provision of discounts for software support within the framework of “Computer for All” program.
Director of the Foundation informed that they will also announce launch of two simultaneous programs “Computer for Teachers” and “Computer for Pupils”. “These programs aim at increasing penetration of computers in everyday life of the population to up to 50% instead of previous 20%”, Bagrat Yengibaryan stated.