“Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, այս մասին այսօր Երեւանում ասել է “Ձեռնարկությունների ինկուբատոր” հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը:
Նրա խոսքերով, Համաշխարհային բանկն արդեն պատրաստակամություն է հայտնել ֆինանսավորել այս նախագիծը 3 մլն դոլարով, եւ այժմ բանակցությունները գտնվում են ավարտական փուլում: Նա նշել է, որ ամբողջ երկրում 1000 թեկնածու խանութներից արդեն ընտրվել են 40-ը, որոնք կմասնակցեն ծրագրին:
Բագրատ Ենգիբարյանը նշել է, որ նախագծին կմասնակցեն տեխնիկայի երկու մատակարարներ, բանակցություններ են ընթանում Microsoft ընկերության հետ “Համակարգիչ բոլորի համար” ծրագրի շրջանակներում ծրագրային ապահովման համար զեղչերի վերաբերյալ:
Հիմնադրամի տնօրենը հայտնել է, որ կհայտարարվի երկու զուգահեռ ծրագրերի մեկնարկի մասին` “Համակարգիչ ուսուցիչների համար” եւ “Համակարգիչ աշակերտների համար”: “Տվյալ ծրագրերի նպատակն առօրյա կյանքում համակարգիչների թափանցելիությունը մինչեւ 50% հասցնելն է` 20%-ի փոխարեն”, - ասել է Բագրատ Ենգիբարյանը:

16:14 | 27.10.10 | Новости | 4589
Как сообщает Медиамакс, об этом сказал сегодня на пресс-конференции в Ереване директор Фонда «Инкубатор предприятий» Баграт Енгибарян. По его словам, Всемирный банк уже выразил готовность профинансировать данный проект на $3 млн., и сейчас переговоры находятся на завершающей стадии. Он отметил, что по всей стране из 1000 магазинов-кандидатов уже выбраны 40, которые примут участие в программе.
Баграт Енгибарян отметил, что в проекте примут участие два поставщика техники, ведутся также переговоры с компанией Microsoft о предоставлении скидок на программное обеспечение в рамках программы «Компьютер для всех».
Директор фонда сообщил, что будет также объявлено о начале двух параллельных программ «Компьютер для учителей» и «Компьютер для школьников». «Целью данных программ является увеличение проникновения компьютеров в повседневную жизнь населения до 50% вместо прежних 20%»,- сказал Баграт Енгибарян.