Ընկերության ղեկավար Բրունո Դյութուան
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange-ը առաջարկում է Հայաստանում սմարթֆոնների ամենալայն տեսականին եւ մտադիր է ընդլայնել այն`առանց բացառություն անելու որեւէ բրենդի համար:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս գործակալությունը, այդ մասին ասել է ընկերության ղեկավար Բրունո Դյութուան` պատասխանելով www.Itel.am պորտալում իր բլոգի այցելուների հարցերին:
Նա նշել է, որ Orange-ը նախաետսում է Հայաստանում ներկայացնել Windows Phone 7 համակարգով սմարթֆոններ: Բրունո Դյութուան ասել է, որ հոտկեմբերի 11-ին France Telecom-ի եւ Microsoft-ի ղեկավարները հայտարարել են երկարաժամկետ համագործակցության մասին Orange-ի գործունեության երկրներում Windows Phone 7-ի առաջխաղացման համար:

10:52 | 21.10.10 | News | 4711
Yerevan/Mediamax/. Orange Armenia offers the widest choice of smartphones in Armenia and intends to expand portfolio, without making exceptions for any brand.
Mediamax reports that CEO Bruno Duthoit said this, answering the questions of his blog’s visitors at www.Itel.am portal.
He noted that Orange plans to present smartphones in Armenia on the basis of Windows Phone 7. Bruno Duthoit stated that on October 11, heads of France Telecom and Microsoft agreed on long-term cooperation for presenting Windows Phone 7 in countries of Orange presence.