11:42 | 15.09.10 | Նորություններ | 4612
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը վստահ է, որ «նորարարությունն է հաջողության տանող ուղին»:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հաղորդեցին ընկերությունում, «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի ղեկավարն այս մասին ասաց Սմբատ Բյուրատի անվան դպրոցի աշակերտների հետ հանդիպմանը:
«Բիզնես, որն ունի առաքելություն» թեմայով դասախոսության ընթացքում աշակերտներին ներկայացվեց հաջողակ բիզնեսի զարգացման ռազմավարության մոդելը: Ցուցադրվեցին «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի բիզնես-մոդելի օրինակներ` ներկայումս Հայաստանում ամենահզոր`ավելի քան 650 բնակավայրերում ծածկույթ ապահովող 3.5G ցանցի տեխնիկական հնարավորությունների շեշտադրմամբ:
Ռալֆ Յիրիկյանը խոսեց նաեւ մարդկային ռեսուրսների արդյունավետ կառավարման եւ ֆինանսական ճգնաժամի պայմաններում մարքեթինգային ռազմավարության եւ լուծումների մասին:
Դասախոսության առանձին հատված նվիրված էր կորպորատիվ պատասխանատվության գաղափարին, որը «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գործունեության ռազմավարության հիմքում ընկած բիզնես-մոտեցում է:
«Նորարարությունն է հաջողության տանող ուղին: Դուք պետք է գնահատեք Հայրենիքում սովորելու եւ աշխատելու ձեզ ընձեռված հնարավորությունը: Փոխեք ինքներդ ձեզ, զարգացրեք մասնագիտական հմտությունները, արդյունավետ օգտագործեք ժամանակը, մի հանձնվեք, կամավոր դարձեք, եթե չեք կարող աշխատանք գտնել: Ձեր նախասիրությունները, ոգեշնչվածությունը, հետաքրքրությունները եւ հասարակական ակտիվությունը կարիերայում լավագույն ուղեցույցը կլինեն»,- խորհուրդ տվեց Ռալֆ Յիրիկյանն աշակերտներին:

Гендиректор «ВиваСел-МТС» Ральф Йирикян
Ереван/Медиамакс/. Гендиректор «ВиваСел-МТС» Ральф Йирикян уверен, что «инновации - путь, ведущий к успеху».
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе сотового оператора, руководитель “ВиваСелл-МТС” сказал об этом на встрече с учениками ереванской средней школы им. Смбата Бюрата.
В ходе лекции на тему «Бизнес, у которого есть миссия» ученикам была представлена модель стратегии успешного бизнеса. Были продемонстрированы примеры бизнес-модели «ВиваСелл-МТС» с акцентом на технические возможности самой мощной сети в Армении, обеспечивающей покрытие 3.5G в 650 населенных пунктах.
Ральф Йирикян рассказал также о маркетинговой стратегии и об управлении человеческими ресурсами в условиях финансового кризиса. Часть лекции была посвящена идеологии корпоративной ответственности, которая является основным бизнес-подходом в стратегии деятельности “ВиваСелл-МТС».
«Инновации - путь, ведущий к успеху. Вы должны ценить возможность учебы и работы в Армении. Измените сами себя, развивайте профессиональные навыки, эффективно используйте время, не сдавайтесь, станьте волонтером, если не можете найти работу. Ваши предпочтения, воодушевление, интересы и общественная активность станут наилучшим курсором в карьере»,- посоветовал Ральф Йирикян ученикам.