11:42 | 15.09.10 | Նորություններ | 4612
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը վստահ է, որ «նորարարությունն է հաջողության տանող ուղին»:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հաղորդեցին ընկերությունում, «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի ղեկավարն այս մասին ասաց Սմբատ Բյուրատի անվան դպրոցի աշակերտների հետ հանդիպմանը:
«Բիզնես, որն ունի առաքելություն» թեմայով դասախոսության ընթացքում աշակերտներին ներկայացվեց հաջողակ բիզնեսի զարգացման ռազմավարության մոդելը: Ցուցադրվեցին «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի բիզնես-մոդելի օրինակներ` ներկայումս Հայաստանում ամենահզոր`ավելի քան 650 բնակավայրերում ծածկույթ ապահովող 3.5G ցանցի տեխնիկական հնարավորությունների շեշտադրմամբ:
Ռալֆ Յիրիկյանը խոսեց նաեւ մարդկային ռեսուրսների արդյունավետ կառավարման եւ ֆինանսական ճգնաժամի պայմաններում մարքեթինգային ռազմավարության եւ լուծումների մասին:
Դասախոսության առանձին հատված նվիրված էր կորպորատիվ պատասխանատվության գաղափարին, որը «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գործունեության ռազմավարության հիմքում ընկած բիզնես-մոտեցում է:
«Նորարարությունն է հաջողության տանող ուղին: Դուք պետք է գնահատեք Հայրենիքում սովորելու եւ աշխատելու ձեզ ընձեռված հնարավորությունը: Փոխեք ինքներդ ձեզ, զարգացրեք մասնագիտական հմտությունները, արդյունավետ օգտագործեք ժամանակը, մի հանձնվեք, կամավոր դարձեք, եթե չեք կարող աշխատանք գտնել: Ձեր նախասիրությունները, ոգեշնչվածությունը, հետաքրքրությունները եւ հասարակական ակտիվությունը կարիերայում լավագույն ուղեցույցը կլինեն»,- խորհուրդ տվեց Ռալֆ Յիրիկյանն աշակերտներին:

11:42 | 15.09.10 | News | 4248
Yerevan/Mediamax/. General Manager of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian is sure that “innovation is a key to success”.
Mediamax was informed in the press service of the mobile operator that the head of “VivaCell-MTS” said this at his meeting with students of Yerevan secondary school after Smbat Byurat.
During the “Business with a Mission” lecture the pupils were presented with the strategy of successful business development. Examples from VivaCell-MTS business model were put in the hands of the students with particular emphasis on the technical development of the quality 3.5G network which is now indisputably the widest in terms of reach covering more than 650 towns and villages in the country.
Ralph Yirikian also spoke about marketing strategy and measures against the financial crisis. Special section of the presentation focused on the concept of Corporate Responsibility, which is the main business approach in “VivaCell-MTS” activity strategy.
“Innovation is your key to succeed and you have to be happy with opportunity given to you to study and work in your Homeland, in your national state. Change yourself, develop your personal skills, make productive use of your time, don’t give up, volunteer wherever you cannot find employment – your hobbies, enthusiasm, interests and social activities should serve as the best career guidance for you,” advised Ralph Yirikian the students.