12:33 | 27.05.10 | Նորություններ | 4551
Երեւան/Մեդիամաքս/. Շիրակի մարզի Մարմաշեն գյուղում տեղի է ունեցել միջնակարգ դպրոցի վերանորոգված մարզադահլիճի վերաբացումը, որը մարզական գույքով վերազինել է Orange-ի` երեխաներին ուղղված բարեգործական ծրագրերի շրջանակներում:
Այս անգամ եւս Orange-ը ծրագիրը կյանքի է կոչել իր ռազմավարական գործընկեր «Շեն» բարեգործական հասարակական կազմակերպության հետ համագործակցությամբ:
«Մեզ համար խիստ կարևոր է այն փաստը, որ այս ծրագրի իրականացման գործում մասնակցություն է ունեցել ինչպես «Շեն»-ը, այնպես էլ Մարմաշենի համայնքը: Սա վառ օրինակն է այն բանի, որ միասին կարող ենք ավելին», - ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Ծրագրի շրջանակներում լիովին կահավորվել եւ արտաքինից բարեկարգվել է դպրոցի մարզադահլիճը, որի ֆինանսավորման համար Orange-ը տրամադրել է 4,139,000 դրամ:

Yerevan/Mediamax/. New gym of a secondary school, equipped due to the means, allocated by Orange Armenia mobile connection operator, opened in Marmashen village of Shirak marz.
Mediamax was informed in the press service of the company that the program is realized by Orange in cooperation with its partner – “Shen” charitable public organization.
“The fact that both “Shen” and Marmashen community participated in implementation of the program is very important for us. This is a bright example of how we can accomplish a lot together”, General Director of Orange Armenia Bruno Duthoit stated.