Երեւան/Մեդիամաքս/. Beeline-ը Հայոց ցեղասպանության թանգարանին կնվիրի հայ նկարիչների 5 ստեղծագործություններ:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, հինգ հեղինակների աշխատանքները ներկայացված են այսօր բացված` Հայոց ցեղասպանության 95-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսում: Ցուցահանդեսի փակումից հետո նկարները կցուցադրվեն Ցեղասպանության թանգարանում:
«Ռուսաստանը միշտ ընդունել է հայ ժողովրդի այս ողբերգությունն որպես իր սեփականը: Որպես ազգային օպերատորի ղեկավար եւ ռուս ազգի ներկայացուցիչ` ես մեծ պարծանքով ընդունեցի Ցեղասպանության թանգարանին սատարելու մասին «Աշխարհի հայ նկարիչների միության» առաջարկը: Համոզված եմ, որ արվեստի այս հրաշալի գործերը կհարստացնեն Ցեղասպանության թանգարանի ֆոնդը»,- նշվում է ցուցահանդեսի բացման առթիվ «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոյի հղած ուղերձում:
Ցուցահանդեսը տեղի կունենա Հայաստանի ազգային պատկերասրահում ապրիլի 16-27-ը: Կներկայացվեն հայ դասական եւ ժամանակակից գեղանկարիչների աշխատանքները` նվիրված Օսմանյան կայսրությունում Հայոց Մեծ Եղեռնին:

16:44 | 16.04.10 | News | 4669
Yerevan/Mediamax/. Beeline will present 5 paintings of Armenian painters to Armenian Genocide Museum.
Mediamax was informed in the press service of the company today that works of 5 authors are presented at the exhibition, which opened today, devoted to the 95th anniversary of the Armenian Genocide. Upon completion of the exhibition, the paintings will be exhibited in the Genocide Museum.
“Russia has always perceived this tragedy of the Armenian people as its own. As the Head of the national operator and a representative of the Russian people I accepted with readiness the proposal of the “Union of World Armenian Artists” to render assistance to the Armenian Genocide Museum. I am sure that these works of art will enrich the Museum’s fund”, the message of “ArmenTel” General Director Igor Klimko on the occasion of the exhibition reads.
The exhibition will take place in National Picture Gallery since April 16 till April 27. Works of modern Armenian painters, as well as the classics of Armenian painting, devoted to the Armenian Genocide in Ottoman Empire, will be exhibited there.