Երեւան/Մեդիամաքս/. Beeline-ը Հայոց ցեղասպանության թանգարանին կնվիրի հայ նկարիչների 5 ստեղծագործություններ:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, հինգ հեղինակների աշխատանքները ներկայացված են այսօր բացված` Հայոց ցեղասպանության 95-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսում: Ցուցահանդեսի փակումից հետո նկարները կցուցադրվեն Ցեղասպանության թանգարանում:
«Ռուսաստանը միշտ ընդունել է հայ ժողովրդի այս ողբերգությունն որպես իր սեփականը: Որպես ազգային օպերատորի ղեկավար եւ ռուս ազգի ներկայացուցիչ` ես մեծ պարծանքով ընդունեցի Ցեղասպանության թանգարանին սատարելու մասին «Աշխարհի հայ նկարիչների միության» առաջարկը: Համոզված եմ, որ արվեստի այս հրաշալի գործերը կհարստացնեն Ցեղասպանության թանգարանի ֆոնդը»,- նշվում է ցուցահանդեսի բացման առթիվ «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոյի հղած ուղերձում:
Ցուցահանդեսը տեղի կունենա Հայաստանի ազգային պատկերասրահում ապրիլի 16-27-ը: Կներկայացվեն հայ դասական եւ ժամանակակից գեղանկարիչների աշխատանքները` նվիրված Օսմանյան կայսրությունում Հայոց Մեծ Եղեռնին:

16:44 | 16.04.10 | Новости | 3517
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе компании, работы пяти авторов представлены на открывшейся сегодня выставке, посвященной 95-й годовщине Геноцида армян. По окончании выставки картины будут выставлены в музее Геноцида.
«Россия всегда воспринимала эту трагедию армянского народа как свою собственную. Как руководитель национального оператора и представитель российского народа я с готовностью принял предложение «Союза армянских художников мира» оказать поддержку музею Геноцида армян. Уверен, что эти произведения искусства обогатят фонд музея», - отмечается в послании гендиректора «АрменТел» Игоря Климко по случаю открытия выставки.
Выставка пройдет в  Национальной картинной галерее  с 16 по 27 апреля. На ней будут представлены работы современных армянских художников, а также классиков армянской живописи, посвященные Геноциду армян в Османской империи.