16:32 | 19.02.10 | Նորություններ | 4719
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության Գիտության պետական կոմիտեն անցկացրել է սեմինար` նվիրված գիտական կազմակերպության անձնագրի լրամշակված տարբերակի ներդրմանը:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են Գիտության պետական կոմիտեում, շահագրգիռ կազմակերպությունների ներկայացուցիչները ծանոթացել են նոր փաստաթղթի լրամշակված տարբերակին:
Կազմակերպությունների անձնագրավորումը նպատակ ունի գիտական եւ գիտատեխնիկական գործունեություն իրականացնող կազմակերպությունների մանրամասն ուսումնասիրության արդյունքների հիման վրա հնարավորինս ճշգրիտ գնահատել Հայաստանի գիտական ներուժը եւ առկա ենթակառուցվածքը:
Գիտության պետական կոմիտեի նախագահ Սամվել Հարությունյանի խոսքերով, անձնագրավորման 2008թ. փորձը բացահայտել էր հարցաթերթիկների լրացման որոշակի բացթողումներ: Նա կարեւորել է տվյալների լրացման ճշգրտությունը` նշելով, որ դրանց հիման վրա որոշվելու է նաեւ կազմակերպությունների վարկանիշը:

Samvel Harutyunjan (photo by Photolure)
Yerevan /Mediamax/. State Committee of Science of the Armenian Ministry of Science and Education held a seminar, devoted to implementation of an amended passport variant for a scientific organization.
Mediamax was informed in the State Committee of Science that the representatives of interested organizations were familiarized with the amended variant of the new document.
Implementation of a passport system will be realized aiming at an all-comprehensive assessment of the scientific potential and the existing infrastructure, basing on the results of a thorough examination of organizations, which carry out scientific and scientific-technical activity.
According to the Head of the State Committee of Science Samvel Harutyunyan, the first passport system, implemented in 2008, revealed certain mistakes while filling out the forms. He noted the significant importance of correct input of data, basing on which the ratings of the organizations will also be defined.