13:26 | 03.11.09 | Նորություններ | 4784
Երեւան /Մեդիամաքս/. Նոյեմբերի 5-8-ը Սան-Խոսեում (ԱՄՆ) կկայանա  ArmTech-2009 բարձր տեխնոլոգիաների համահայկական կոնգրեսը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, ՀՀ վարչապետին առընթեր տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանն աջակցող խորհրդի գործադիր քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը այսօր ասել է, որ կոնգրեսում կներկայացվեն շուրջ 150 հայաստանյան IT ընկերություններ, իսկ մասնակիցների թվում ընդհանուր առմամբ կլինեն 300 ընկերություններ Եվրոպայից, ԱՄՆ-ից եւ այլ երկրներից:
Կոնգրեսի նպատակը հայաստանյան IT ընկերությունների հնարավորությունները պոտենցիալ ներդրողներին ու կրթական կենտրոններին ներկայացնելն է եւ ՀՀ IT ոլորտի զարգացման հեռանկարները նախանշելը:
ArmTech-2009-ը կընթանա ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հովանու ներքո եւ կառավարության ղեկավարի մասնակցությամբ:

13:26 | 03.11.09 | Новости | 2905
Ереван /Медиамакс/. 5-8 ноября в Сан-Хосе (США) состоится третий  Всеармянский конгресс высоких технологий ArmTech-2009.
Как сообщает Медиамакс, исполнительный секретарь Совета содействия развитию информационным технологиям при премьер-министре Армении Армен Григорян сказал сегодня, что на конгрессе будут представлены около 150 армянских IT-компаний, а общее число участников составит 300 компаний из Европы, США  и других стран.
Цель конгресса - представить возможности армянских IT-компаний потенциальным инвесторам и образовательным центрам, наметить дальнейшие перспективы развития IT-сферы Армении.