13:26 | 03.11.09 | Նորություններ | 4784
Երեւան /Մեդիամաքս/. Նոյեմբերի 5-8-ը Սան-Խոսեում (ԱՄՆ) կկայանա  ArmTech-2009 բարձր տեխնոլոգիաների համահայկական կոնգրեսը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, ՀՀ վարչապետին առընթեր տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանն աջակցող խորհրդի գործադիր քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը այսօր ասել է, որ կոնգրեսում կներկայացվեն շուրջ 150 հայաստանյան IT ընկերություններ, իսկ մասնակիցների թվում ընդհանուր առմամբ կլինեն 300 ընկերություններ Եվրոպայից, ԱՄՆ-ից եւ այլ երկրներից:
Կոնգրեսի նպատակը հայաստանյան IT ընկերությունների հնարավորությունները պոտենցիալ ներդրողներին ու կրթական կենտրոններին ներկայացնելն է եւ ՀՀ IT ոլորտի զարգացման հեռանկարները նախանշելը:
ArmTech-2009-ը կընթանա ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հովանու ներքո եւ կառավարության ղեկավարի մասնակցությամբ:

13:26 | 03.11.09 | News | 4758
Yerevan /Mediamax/. Third All-Armenian Congress of high technologies “ArmTech-2009” will take place in San Jose (USA) on November 5-8.
Mediamax reports that Armen Grigoryan, Executive Secretary of the Council for Assisting Information Technologies Development under the Armenian Prime Minister said today that about 150 Armenian IT companies will be presented at the Congress, and the total number of the participants will make 300 companies from Europe, the USA and other countries.
The Congress aims at presenting the capacities of Armenian IT companies to potential investors and educational centers and outline the further prospects for IT sphere development in Armenia.
ArmTech-2009 will take place under the patronage and with participation of the Armenian Prime Minister Tigran Sargsian.