10:35 | 04.09.09 | Նորություններ | 4483
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) երեք համակարգչային դասարաններ է նվիրել Արմավիրի մարզի Այգեշատ եւ Հայաթաղ գյուղերի, ինչպես նաեւ Էջմիածին քաղաքի դպրոցներին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում, դասարաններն ապահովված են ժամանակակից համակարգիչներով եւ ինտերնետով:
Վերջին 2 տարիների ընթացքում “ԱրմենՏելն” աջակցել է ՀՀ երկու տասնյակ դպրոցների համակարգչային դասարանների սարքավորմանը:
“Մեր ընկերությունը կարեւոր նշանակություն է տալիս համակարգչային հագեցմանը հատկապես մարզերում: Մարզերում, գյուղերում կրթության որակի բարելավումը կապահովի ողջ երկրի հավասարաչափ եւ ներդաշնակ զարգացումը”, - ընդգծել է “ԱրմենՏելի” գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

10:35 | 04.09.09 | News | 4478
Yerevan /Mediamax/. “ArmenTel” Company (Beeline trademark) gifted computer rooms to three schools in Aygeshat and Hayatagh villages of Armavir marz and Etchmiadzin town.
Mediamax was informed in the press service of the company that the rooms are equipped by modern computers and internet access.
Within the past two years, “ArmenTel” has rendered assistance on computer room equipment to two dozens of Armenian schools.
“Our company attaches great importance to computerization especially in the regions of the country. Improvement of the level of education in the regions, in villages, is the factor that wills secure even and balanced development all over the country”, General Director of “ArmenTel” Igor Klimko stated.