10:35 | 04.09.09 | Նորություններ | 4483
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) երեք համակարգչային դասարաններ է նվիրել Արմավիրի մարզի Այգեշատ եւ Հայաթաղ գյուղերի, ինչպես նաեւ Էջմիածին քաղաքի դպրոցներին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում, դասարաններն ապահովված են ժամանակակից համակարգիչներով եւ ինտերնետով:
Վերջին 2 տարիների ընթացքում “ԱրմենՏելն” աջակցել է ՀՀ երկու տասնյակ դպրոցների համակարգչային դասարանների սարքավորմանը:
“Մեր ընկերությունը կարեւոր նշանակություն է տալիս համակարգչային հագեցմանը հատկապես մարզերում: Մարզերում, գյուղերում կրթության որակի բարելավումը կապահովի ողջ երկրի հավասարաչափ եւ ներդաշնակ զարգացումը”, - ընդգծել է “ԱրմենՏելի” գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

Ереван /Медиамакс/. Компания «АрменТел» (торговый знак Beeline) подарила компьютерные классы трем школам - в селах Айгешат и Айатах Армавирского марза и городе Эчмиадзин.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, классы оборудованы современными компьютерами и подключением к интернету.
За последние 2 года «АрменТел» оказал содействие оснащению компьютерных классов в двух десятках школ Армении.
«Наша компания придает большее значение компьютеризации именно в регионах страны. Улучшение качества образования в регионах, в селах - это то, что обеспечит равномерное и гармоничное развитие по всей стране»,  - подчеркнул генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.