10:47 | 14.05.09 | Նորություններ | 3550
Երեւան /Երեւան/. “ԱրմենՏելի” (Beeline ապրանքանիշ) գործառնական զուտ հասույթը 2008 թվականին ավելացել է 8.7%-ով` կազմելով $256.2 մլն:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ գործակալությունը, վկայակոչելով “Վիմպելկոմ” ԲԲԸ ֆինանսական եւ գործառնական արդյունքները, 2008 թվականին բջջային հեռախոսակապից “ԱրմենՏելի” հասույթը ավելացել է 16,9%-ով` կազմելով $108 մլն, իսկ ֆիքսված հեռախոսակապից` 3,3%-ով` կազմելով $148,2 մլն:
Beeline-ի բաժանորդային բազան Հայաստանում 2008 թվականին ավելացել է 23,1%-ով` կազմելով 554 հազ.: Միաժամանակ, Beeline-ի շուկայի մասնաբաժինը նախորդ տարի կրճատվել է 4,9%-ով` կազմելով 21,2%:
Հայաստանում Beeline-ի` մեկ բաժանորդից ստացված միջին ամսական եկամուտը (ARPU) կազմել է $14,6` 2007թ. համեմատ կրճատվելով 12,6%-ով:

10:47 | 14.05.09 | Новости | 5287
Ереван /Медиамакс/. Чистая операционная выручка «АрменТел» (торговая марка – Beeline) в 2008 году выросла на 8.7%, составив $256.2 млн.
Как сообщает агентство Медиамакс со ссылкой на финансовые и операционные результаты ОАО «Вымпелком», выручка «АрменТел» от мобильной связи в 2008 году увеличилась на 16,9%, составив $108 млн, выручка от фиксированной связи увеличилась на 3,3%, составив $148,2 млн.
Абонентская база Beeline по Армении увеличилась в 2008 году на 23,1%, составив 544 тыс.
При этом доля рынка Beeline сократилась в прошлом году на 4,9%, составив 21,2%.
Среднемесячный доход Beeline с абонента сотовой связи в Армении (ARPU) составил $14,6, сократившись по сравнению с 2007 годом на 12,6%.