13:31 | 21.04.09 | Նորություններ | 4893
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարությունը հայտարարել է Ռուսաստանի Դաշնությունում 2009-2010թթ. ուսումնական տարվա բուհական (99 կրթաթոշակ) եւ հետբուհական (10 կրթաթոշակ) կրթության մրցույթ:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են նախարարության մամլո ծառայությունում, մրցույթին կարող են մասնակցել ՀՀ հանրակրթական դպրոցների եւ բուհերի շրջանավարտները, ինչպես նաեւ ավագ դասարաններում եւ կուրսերում սովորողերը, ովքեր տիրապետում են ռուսերեն լեզվին:
Մրցույթին մասնակցել ցանկացողները պետք է անհրաժեշտ փաստաթղթերը ներկայացնեն Կրթության նախարարության միջազգային համագործակցության եւ սփյուռքի վարչություն` մինչեւ մայիսի 4-ը ներառյալ:
ՀՀ Կրթության նախարարության միջազգային համագործակցության եւ սփյուռքի վարչության հասցեն է` ք. Երեւան, Կառավարական շենք թիվ 3, 6-րդ հարկ, 619 սենյակ, հեռախոս` (+37410)  56 23 64:

13:31 | 21.04.09 | Новости | 3036
Ереван /Медиамакс/. Министерство науки и образования Армении объявляет конкурс на вузовское (99 стипендий) и послевузовское (10 стипендий) обучение в Российской Федерации в 2009-2010 учебном году.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе министерства, в конкурсе могут принять участие выпускники общеобразовательных школ и вузов страны, а также учащиеся старших классов и курсов, владеющие русским языком.
Желающие принять участие в конкурсе должны представить необходимые документы в управление международного сотрудничества и диаспоры министерства образования до 4 мая включительно.
Адрес управления международного сотрудничества и диаспоры министерства образования Армении: Ереван, правительственное здание N 3, 6-й этаж, комната 619, телефон (+37410)  56 23 64.