13:31 | 21.04.09 | Նորություններ | 4893
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարությունը հայտարարել է Ռուսաստանի Դաշնությունում 2009-2010թթ. ուսումնական տարվա բուհական (99 կրթաթոշակ) եւ հետբուհական (10 կրթաթոշակ) կրթության մրցույթ:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են նախարարության մամլո ծառայությունում, մրցույթին կարող են մասնակցել ՀՀ հանրակրթական դպրոցների եւ բուհերի շրջանավարտները, ինչպես նաեւ ավագ դասարաններում եւ կուրսերում սովորողերը, ովքեր տիրապետում են ռուսերեն լեզվին:
Մրցույթին մասնակցել ցանկացողները պետք է անհրաժեշտ փաստաթղթերը ներկայացնեն Կրթության նախարարության միջազգային համագործակցության եւ սփյուռքի վարչություն` մինչեւ մայիսի 4-ը ներառյալ:
ՀՀ Կրթության նախարարության միջազգային համագործակցության եւ սփյուռքի վարչության հասցեն է` ք. Երեւան, Կառավարական շենք թիվ 3, 6-րդ հարկ, 619 սենյակ, հեռախոս` (+37410)  56 23 64:

13:31 | 21.04.09 | News | 4870
Yerevan /Mediamax/. Ministry of Science and Education of Armenia announces a competition for scholarships for graduate (99) and post-graduate (10) students to receive education in the Russian Federation in 2009-2010 academic year.
As Mediamax was told in the press service of the Ministry, graduates of secondary schools and higher educational institutions of the country, as well as pupils of high school and courses, who know Russian language, may participate in the competition.
The ones, who wish to participate in the competition, should present the necessary documents to the Department for International Cooperation and Diaspora of the Ministry of Education by May 4 inclusively.
Address of the Department for International Cooperation and Diaspora of the Armenian Ministry of Education: room 619, 6th floor, governmental building N3, Yerevan. Tel.: (+37410) 56 23 64.