11:36 | 04.08.26 | Նորություններ | 757
Stevie Awards for Technology Excellence մրցանակաբաշխությունը գնահատում եւ պարգեւատրում է այն կազմակերպություններին, թիմերին եւ անհատներին, որոնք իրենց նորարարություններով ձեւավորում են տեխնոլոգիական ոլորտի ապագան։ Այս տարի մրցանակաբաշխությանը ներկայացվել էր ավելի քան 700 հայտ՝ 37 երկրներից, որոնք գնահատվել են ավելի քան 180 անկախ տեխնոլոգիական եւ բիզնես ոլորտի փորձագետների կողմից։
Gold Stevie մրցանակը շնորհվել է Dexatel-ին՝ անվտանգ, հուսալի եւ մասշտաբավորվող հաղորդակցային ենթակառուցվածք ստեղծելու համար։ Ընկերության միասնական CPaaS հարթակը հնարավորություն է տալիս կազմակերպություններին ապահովել OTP նույնականացում, երկփուլ նույնականացում (2FA), հաճախորդների հաղորդակցություն եւ բազմաալիք բիզնես հաղորդակցություն՝ մեկ API-ի եւ մեկ հարթակի միջոցով։ Այսօր աշխարհի տարբեր երկրներում գործող ընկերություններ Dexatel-ի միջոցով իրականացնում են SMS, WhatsApp, Viber, Voice, Telegram, RCS եւ Email հաղորդակցություն։
«Մեզ համար մեծ պատիվ է արժանանալ Stevie Awards-ի գնահատանքին։ Հատկապես ոգեւորիչ է, որ հայկական արմատներով ստեղծված ընկերությունն այսօր միջազգային տեխնոլոգիական ոլորտում նման բարձր գնահատականի է արժանանում։ Այս մրցանակը մեր թիմի երկարամյա աշխատանքի, նորարարության եւ ամբողջ աշխարհում մեզ վստահող հազարավոր հաճախորդների արդյունքն է», – նշել է Dexatel-ի համահիմնադիր եւ կոմերցիոն տնօրեն Գեղամ Ազատյանը։
Թվային տնտեսության զարգացման պայմաններում հուսալի հաղորդակցային ենթակառուցվածքը դարձել է ժամանակակից բիզնեսի կարեւորագույն բաղադրիչներից մեկը։ Այսօր բիզնեսներին անհրաժեշտ են հաղորդակցային հարթակներ, որոնք ապահովում են անվտանգ նույնականացում, հուսալի հաղորդագրությունների առաքում եւ հեշտ ինտեգրում։
Dexatel-ի ամենամեծ գրասենյակը գտնվում է Հայաստանում, որտեղ աշխատում է ընկերության հիմնական թիմը։ Այստեղ են իրականացվում արտադրանքի մշակումն ու զարգացումը, ինժեներական աշխատանքները եւ հաճախորդների սպասարկման զգալի մասը։ Այսօր Dexatel-ը սպասարկում է հազարավոր բիզնեսների աշխարհի տարբեր երկրներում՝ տրամադրելով ժամանակակից հաղորդակցային լուծումներ։
«Այս մրցանակը ոչ միայն գնահատական է մեր տեխնոլոգիաներին, այլեւ մեր հաճախորդների վստահության եւ մեր թիմի նվիրված աշխատանքի արդյունքն է։ Մենք շարունակելու ենք զարգացնել մեր հարթակը՝ ստեղծելով ավելի անվտանգ, արագ եւ հուսալի հաղորդակցային լուծումներ աշխարհի տարբեր երկրների բիզնեսների համար», – հավելել է Ազատյանը։
Մրցանակակիրների ամբողջական ցանկը հասանելի է Stevie Awards for Technology Excellence մրցանակաբաշխության պաշտոնական կայքում։
Dexatel-ի մասին
Dexatel-ը հայկական արմատներով միջազգային Communications Platform as a Service (CPaaS) ընկերություն է, որը հնարավորություն է տալիս բիզնեսներին հաղորդակցվել իրենց հաճախորդների հետ SMS, WhatsApp, Viber, Voice, Telegram, RCS եւ Email ալիքներով՝ մեկ API-ի եւ մեկ միասնական հարթակի միջոցով։ Ամբողջ աշխարհում ընկերություններն օգտագործում են Dexatel-ը OTP նույնականացման, երկփուլ նույնականացման (2FA), հաճախորդների ծանուցումների, բիզնես հաղորդակցության եւ մարքեթինգային արշավների համար։ Ձեռնարկությունների մակարդակի անվտանգությունը, թափանցիկ գնային քաղաքականությունն ընկերությանը դարձրել են վստահելի գործընկեր հազարավոր բիզնեսների համար։

Dexatel has been named the winner of a Gold Stevie Award in the Company of the Year – Communication Technology category in the third annual Stevie Awards for Technology Excellence.
The Stevie Awards for Technology Excellence celebrate the remarkable accomplishments of individuals, teams, and organizations shaping the future of technology across all industry sectors.
Winners will be honored at a red carpet awards ceremony on Wednesday, October 28, 2026, at the Pullman Paris Montparnasse in Paris, France, where they will be celebrated alongside winners of the 2026 Stevie Awards for Great Employers, The International Business Awards, and the German Stevie Awards.
More than 700 nominations from organizations of all sizes in 37 nations and territories were submitted this year for consideration in a wide range of technology-related categories, including Company of the Year, Educational or Research Institution of the Year, Technical Innovation of the Year, Technology Breakthrough of the Year, and more. Dexatel is a Gold Stevie Award winner in the Company of the Year – Communication Technology category for its Global Communications Infrastructure Platform.
Dexatel was recognized for helping businesses simplify global customer communications through a unified Communications Platform as a Service (CPaaS). Its platform enables organizations to power OTP verification, two-factor authentication (2FA), customer notifications, business messaging, and omnichannel communications across SMS, WhatsApp, Viber, Voice, Telegram, RCS, and Email through a single API and platform.
Trusted by businesses worldwide, Dexatel helps organizations improve customer authentication, maximize message delivery rates, prevent fraud, and scale customer communications with enterprise-grade reliability, transparent pricing, and direct operator connectivity.
"We're honored to receive this recognition from the Stevie Awards," said Gegham Azatyan, Co-founder & Commercial Director at Dexatel. "Winning a Gold Stevie Award is a significant milestone for our team and reflects our commitment to building communications technology that businesses can rely on every day. As digital communications continue to evolve, we'll continue investing in innovation that helps organizations deliver secure authentication, reliable messaging, and exceptional customer experiences."
More than 180 professionals worldwide participated in the judging process to select this year's honorees.
"We congratulate all of the winners in the third annual Stevie Awards for Technology Excellence for their outstanding achievements," said Stevie Awards President Maggie Miller. "Their innovations are helping shape the future of technology across every industry, and we look forward to celebrating their success on October 28."