13:00 | 24.06.26 | Նորություններ | 575
«My Viva»-ն վճարումներ կատարելու, ծառայությունները  կառավարելու եւ ինքնասպասարկման հուսալի միջոց է բոլորի համար՝ «մեկ պատուհան» սկզբունքով։
Հավելվածի միջոցով ծառայություններից օգտվելը հեշտ է եւ արագ․ մի քանի հպումով օգտատերը ստանում է ծառայությունների ու վճարումների ամբողջական կառավարում՝ առանց ժամանակ կորցնելու։
Վճարումների եւ սակագնային պլան փոխելու համար սպասարկման կենտրոն այցելելու, հերթ կանգնելու փոխարեն` «My Viva» հավելվածի միջոցով բոլոր գործողությունները կարելի է կատարել վայրկյանների ընթացքում՝ անմիջապես բջջային հեռախոսից։ Սա զգալիորեն խնայում է ժամանակը եւ ծառայությունների կառավարումը դարձնում արագ ու հարմար։ Ցանկության դեպքում նաեւ հնարավոր է վճարումներ կատարել ընտանիքի անդամների համար։
«My Viva-ն հնարավորություն է տալիս պլանավորելու վճարումները եւ սահմանելու դրանց ավտոմատ իրականացումը։ Կատարված գործարքներն արտացոլվում են անմիջապես, իսկ վճարումների պատմությունն ու էլեկտրոնային հաշիվները հասանելի են ներբեռնման համար: Հավելվածին կցվող բանկային քարտերի տվյալները պահպանվում են ArCa վճարային համակարգում՝ ապահովելով գործարքների անվտանգությունը։
««My Viva» հավելվածը ստեղծվել է մեր բաժանորդների հարմարության համար՝ հիմք ընդունելով նրանց օգտագործման վարքագիծն ու նախասիրությունները: Թվային աշխարհի արագընթաց զարգացման պայմաններում առավել քան երբեւէ կարեւոր է ունենալ վստահելի հավելված, որն ապահովում է ծառայությունների կենտրոնացված կառավարում, ծախսերի արդյունավետ վերահսկում եւ վճարումների իրականացում՝ պարզ, ինտուիտիվ եւ հարմար ինտերֆեյսում։ Մեր բաժանորդները կարող են կցել բանկային քարտ, կատարել վճարումներ ինչպես իրենց, այնպես էլ մտերիմների համար, ինչպես նաեւ ակտիվացնել ավտովճարման տարբերակը: Հպարտությամբ կարող ենք նշել, որ «My Viva» հավելվածը մեծ պահանջարկ է վայելում»,– նշել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը։
Հարմար ինտերֆեյսի եւ լայն հնարավորությունների շնորհիվ «My Viva»-ը թույլ է տալիս հեշտությամբ՝
•    հետեւել օգտագործմանը եւ վերահսկել ծախսերը,
•    իրական ժամանակում ստուգել հաշվեկշիռը, տրաֆիկի օգտագործումը եւ զանգերի պատմությունը,
•    արգելափակել զանգերը թաքնված համարներից,
•    լիցքավորել կանխավճարային հաշիվը,
•    դիտել հաշիվ-ապրանքագրերը եւ արագ ու անվտանգ վճարել հետվճարային ծառայությունների համար,
•    կարգավորել ավտոմատ վճարումները՝ կցված բանկային քարտի միջոցով լիցքավորելու եւ ծառայությունների համար վճարելու համար,
•    ակտիվացնել, փոփոխել կամ կարգավորել սակագնային պլանը,
•    կառավարել խոսելաժամանակի մնացորդը ու ինտերնետ փաթեթները եւ հեշտությամբ միացնել հավելյալ փաթեթներ
•    ակտիվացնել ռոումինգը եւ օգտագործել «VOYAGE» փաթեթները ավելի քան 80 երկրում
•    օգտվել Viva-ի թվային գործընկերների «Yandex Plus», «ИВИ», «Kinodaran» բացառիկ առաջարկներից,
•    փոխարկել բոնուսային միավորները նվերների,
•    արագ գտնել Viva-ի մոտակա սպասարկման կենտրոնը,
•    ստանալ աջակցություն՝ մեկ հպումով. գրել չաթ-օգնականին եւ ստանալ պատասխաններ։
«My Viva» հավելվածից օգտվելիս` ինտերնետի սպառման համար գումար չի  գանձվում:
«My Viva»-ն ներբեռնելու տարբերակներ՝
•    «My Viva»-ն հեռախոսում տեղադրելու, դրանում գրանցվելու եւ հավելվածից օգտվելու քայլերի հաջորդականությանը կարող եք ծանոթանալ նաեւ այստեղ։
•    Սկանավորեք QR կոդը. սպասարկման կենտրոններում փակցված տեղեկատվական թերթիկների վրա հասանելի QR կոդը կօգնի արագ ներբեռնել հավելվածը եւ ծանոթանալ քայլերին։

13:00 | 24.06.26 | Новости | 573
«My Viva» — это надежный инструмент для оплаты, управления услугами и самообслуживания по принципу «единого окна».
С помощью приложения пользоваться услугами легко и быстро: всего в несколько касаний пользователь получает полный контроль над услугами и платежами без потери времени.
Вместо посещения сервисного центра, ожидания в очередях для оплаты услуг или смены тарифного плана, все действия можно выполнить через приложение «My Viva» за считанные секунды — прямо с мобильного телефона. Это существенно экономит время и делает управление услугами быстрым и удобным. При желании также можно осуществлять платежи за членов семьи.
«My Viva» позволяет планировать платежи и настраивать их автоматическое выполнение. Проведенные операции отображаются мгновенно, а история платежей и электронные счета доступны для скачивания. Данные банковских карт, привязанных к приложению, хранятся в платежной системе ArCa, что обеспечивает безопасность транзакций.
«Приложение “My Viva” было создано для удобства наших абонентов с учетом их пользовательских привычек и предпочтений. В условиях стремительного развития цифрового мира как никогда важно иметь надежное приложение, обеспечивающее централизованное управление услугами, эффективный контроль расходов и осуществление платежей через простой, интуитивно понятный и удобный интерфейс. Наши абоненты могут привязать банковскую карту, совершать платежи как за себя, так и за своих близких, а также активировать функцию автоплатежа. Мы с гордостью можем отметить, что приложение “My Viva” пользуется высоким спросом», — отметил генеральный директор Viva Армен Аветисян.
Благодаря удобному интерфейсу и широким возможностям, «My Viva» позволяет вам легко:
•    отслеживать потребление и контролировать расходы,
•    проверять свой баланс, использование трафика и историю звонков в режиме реального времени,
•    блокировать звонки со скрытых номеров,
•    пополнять баланс предоплатного счета,
•    просматривать счета и быстро и безопасно оплачивать постоплатные услуги,
•    настраивать автоматические платежи с привязанной банковской картой для пополнения и оплаты услуг,
•    активировать, менять или настраивать тарифный план,
•    управлять оставшимися минутами и интернетом и легко подключать дополнительные пакеты,
•    активировать роуминг и пользоваться пакетами «VOYAGE» в более чем 80 странах,
•    использовать эксклюзивные предложения цифровых партнеров «Yandex Plus», «Kinodaran» и «Иви»,
•    обменивать бонусные баллы на подарки,
•    получать поддержку в одно касание: написать чат-помощнику и получить ответы․
При использовании приложения «My Viva» плата за интернет-трафик не взимается․
Способы загрузки «My Viva»։
•    С пошаговой инструкцией по установке, регистрации и использованию приложения «My Viva» можно ознакомиться здесь,
•    Отсканируйте QR-код: QR-коды, размещенные на информационных листовках в сервисных центрах, помогут быстро скачать приложение и ознакомиться с инструкцией,