15:25 | 13.03.26 | Նորություններ | 2369
Viva-ն ընկերություններին առաջարկում է ամպային ենթակառուցվածք՝ տվյալների մշակման վիրտուալ կենտրոն (ՏՄԿ), որտեղ օգտվողները կարող են ինքնուրույն ստեղծել սերվերներ, տվյալների պահպանման համակարգեր, կարգավորել վիրտուալ ցանցային սարքեր, կոնֆիգուրացնել firewall հարթակներ, ինչպես նաեւ սահմանել ավտոմատ պահուստային պատճենների ստեղծում՝ հարմար ժամանակացույցների համաձայն։
Ենթակառուցվածքը որպես ծառայություն (Infrastructure as a Service, հապ.՝ IaaS) մեծ պահանջարկ է վայելում, եւ բազմաթիվ ընկերություններ գնահատում են դրա կարեւորությունը բիզնեսի զարգացման, աշխատանքի հարմարավետության, գործառնական արդյունավետության եւ տվյալների անվտանգության տեսանկյուններից։
Ամպային ծառայությունների առավելությունն այն է, որ դրանք ազատում են կազմակերպությանը թանկարժեք սարքավորումներ գնելու անհրաժեշտությունից՝ թույլ տալով խնայել զգալի միջոցներ։ Ամպային ծառայությունները նաեւ ճկունություն են ապահովում․ այդ ծառայությունների շնորհիվ ընկերությունը հեշտությամբ կարող է նվազեցնել կամ ավելացնել իր կողմից օգտագործվող ռեսուրսների ծավալը՝ ըստ բիզնեսի կարիքների։
Ենթակառուցվածքը որպես ծառայություն (IaaS) ներդնելով՝ ընկերությունը հիմք է ստեղծում բիզնես-լուծումների համար: Ամպային ենթակառուցվածքը կարող է դառնալ հարթակ՝ մեծ, միջին ու փոքր ձեռնարկություններում տարբեր բիզնես-համակարգերի ու գործիքների ներդրման համար։
Ընդհանուր առմամբ՝ արդյունավետ ենթակառուցվածքն ընկերության մրցակցային առավելություններից է, որը զարգանալու, արժեք ստեղծելու եւ շուկայում դիրքերն ամրապնդելու հնարավորություն է տալիս։
««Վեբստարտ» ՍՊ ընկերության համար ենթակառուցվածքի որակն առանցքային նշանակություն ունի, քանի որ մեր կողմից ստեղծվող կայքերը, թվային հարթակներն ու ՏՏ լուծումները պետք է հիմնված լինեն հուսալի, ճկուն եւ անվտանգ տեխնոլոգիական միջավայրի վրա։ Viva-ի ամպային ծառայությունը մեզ հնարավորություն է տալիս մեր հաճախորդներին առաջարկելու ժամանակակից եւ կայուն լուծումներ՝ անկախ գործունեության ոլորտից, ինչը նպաստում է բիզնեսի արդյունավետության բարձրացմանը, հաճախորդների թվի աճին եւ կայուն զարգացմանը»,- նշել է «Վեբստարտ» ընկերության տնօրենի օգնական Ռոզիկ Ավետիսյանը:
«Viva-ի համար ամպային լուծումները պարզապես ՏՏ ծառայություն չեն․ դրանք հիմք են, որի վրա բիզնեսը կարող է կառուցել իր հետագա զարգացումը։ Ենթակառուցվածքը որպես ծառայություն լուծումով մենք ընկերություններին տալիս ենք ճկուն եւ անվտանգ միջավայր՝ իրենց հիմնական գործունեության, նոր լուծումների ներդրման եւ շուկայում մրցունակ դիրք զբաղեցնելու համար։ Մեր նպատակը բիզնեսի համար կայուն թվային հենարան ստեղծելն է, որը կօգնի ստեղծել արժեք այսօր եւ աճել վաղը»,- նշել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը։
Viva-ի ենթակառուցվածքի լրացուցիչ կարեւոր առավելություններից մեկը եվրոպական ուղղությամբ միջազգային օպտիկամանրաթելային դիվերսիֆիկացված կապուղիների առկայությունն է։
Տրանսազգային օպտիկամանրաթելային կապուղիները (որոնք անցնում են աշխարհագրորեն չհատվող երթուղիներով), ինչպես նաեւ սարքավորումների պահուստավորման համակարգերն ապահովում են տվյալների փոխանցման անխափանություն՝ որեւէ ուղղությամբ հնարավոր խափանումների կամ սահմանափակումների դեպքում բարձրացնելով ծառայությունների կայունությունն ու անընդհատությունը։
Առանձնահատուկ նշանակություն ունի այն հանգամանքը, որ նշված կապուղիներն ամբողջությամբ կոդավորված են, ինչն ապահովում է փոխանցվող տեղեկատվության պաշտպանության բարձր մակարդակ եւ համապատասխանում է կիբերանվտանգության ժամանակակից պահանջներին։
Սա հնարավորություն է տալիս կորպորատիվ հաճախորդներին վստահ լինել իրենց բիզնես գործընթացների անվտանգության, գաղտնիության եւ կայունության հարցում՝ նույնիսկ արտաքին ռիսկերի պայմաններում։

15:25 | 13.03.26 | Новости | 2355
Viva предлагает компаниям облачную инфраструктуру – виртуальный центр обработки данных (ЦОД), в котором пользователи сами могут создавать серверы, системы хранения данных, настраивать виртуальные сетевые устройства, конфигурировать firewall-платформы, а также настраивать автоматические резервные копии согласно удобным графикам.
Инфраструктура как услуга (IaaS) пользуется большим спросом, и многие компании ценят ее важность с точки зрения развития бизнеса, удобства работы, операционной эффективности и безопасности данных.
Преимуществa облачных сервисов заключаются в том, что они освобождают организацию от необходимости приобретать крупное и дорогостоящее оборудование, что позволяет экономить значительные средства. Облачные сервисы также обеспечивают гибкость: компании могут легко увеличивать или сокращать объём используемых ресурсов в зависимости от потребностей бизнеса.
Внедрив инфраструктуру как услугу (Infrastructure as a Service, IaaS), компания создала основу для будущих бизнес-решений. Облачная инфраструктура является удобной платформой для внедрения различных бизнес-систем и инструментов в крупных, средних и малых предприятиях.
В целом, эффективная инфраструктура является одним из конкурентных преимуществ компании, позволяющим ей развиваться, создавать ценности и укреплять свои позиции на рынке.
«Для ООО “Вебстарт” качество инфраструктуры имеет ключевое значение, поскольку создаваемые нами веб-сайты, цифровые платформы и ИТ-решения должны основываться на надежной, гибкой и безопасной технологической среде. Облачный сервис Viva позволяет предлагать нашим клиентам современные и стабильные решения независимо от сферы деятельности, что способствует повышению эффективности бизнеса, увеличению числа клиентов и устойчивому развитию», — отметила помощник директора ООО «Вебстарт» Розик Аветисян.
«Для Viva облачные решения — это не просто ИТ-услуги; это основа, на которой предприятия могут строить свое дальнейшее развитие. С помощью решения IaaS мы предоставляем компаниям гибкую и безопасную среду для их основной деятельности, внедрения новых решений и достижения конкурентных позиций на рынке. Наша цель — создать устойчивую цифровую основу для бизнеса, которая поможет создавать ценность сегодня и расти завтра», — сказал генеральный директор Viva сказал Армен Аветисян.
Дополнительным важным преимуществом инфраструктуры Viva является наличие диверсифицированных международных волоконно-оптических линий связи европейского направления. Собственные транснациональные оптоволоконные каналы проходящие по географически не пересекающимся маршрутам, а также дублирование резервирование оборудования обеспечивают отказоустойчивость передачи данных в случае возможных сбоев или ограничений по одному из направлений, повышая устойчивость и непрерывность сервисов.
Особое значение имеет то, что данные линии полностью зашифрованы, что обеспечивает высокий уровень защиты передаваемой информации и соответствует современным требованиям кибербезопасности. Это позволяет корпоративным клиентам быть уверенными в безопасности, конфиденциальности и стабильности своих бизнес-процессов даже в условиях внешних рисков.