16:43 | 03.12.25 | Նորություններ | 10707
Team Holding ընկերությունը հայտարարել է անվանական/արժեկտրոնային պարտատոմսերի վաճառքի մեկնարկի մասին։
Տեղաբաշխումն իրականացվում է Freedom Broker Armenia ներդրումային ընկերության միջոցով՝ ապահովելով գործընթացի ամբողջական թափանցիկությունն ու միջազգային ստանդարտներին համապատասխան իրականացումը։
Team Holding-ի պարտատոմսերը ներկայացնում են երկարաժամկետ ներդրումային գործիք՝ նպատակ ունենալով աջակցել ընկերության ենթակառուցվածքային եւ նորարարական ծրագրերի ֆինանսավորմանը։ Ընկերության ռազմավարությունն ուղղված է տնտեսական միջավայրի զարգացմանը, նոր տեխնոլոգիաների ներդրմանը եւ տնտեսության համար արժեք ստեղծող նախագծերի իրականացմանը։
Առաջին փուլի շրջանակում Team Holding-ը տեղաբաշխում է դոլարային եւ դրամային պարտատոմսեր, որոնք առաջարկվում են հետեւյալ պայմաններով․ դոլարային պարտատոմսերի անվանական ծավալը 9 միլիոն դոլար է, մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 100 ԱՄՆ դոլար, արժեկտրոնի եկամտաբերությունը՝ 9%, շրջանառության ժամկետը՝ 48 ամիս։
Դրամային պարտատոմսերի անվանական ծավալը 1,4 միլիարդ ՀՀ դրամ է, մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 100 հազար ՀՀ դրամ, արժեկտրոնի եկամտաբերությունը` 12%, շրջանառության ժամկետը՝ 48 ամիս։
Առաջին փուլի պարտատոմսերի տեղաբաշխումը կիրականացվի դեկտեմբերի 3-ից մինչեւ 2026 թ. մարտի 3-ը։
Տեղաբաշխման արդյունքում ներգրավված միջոցները Team Holding-ն ուղղելու է իր հիմնական ռազմավարական ուղղությունների զարգացմանը՝ ենթակառուցվածքային նախագծերի իրականացմանը, նորարարական լուծումների ներդրմանը, ինչպես նաեւ ընթացիկ նախագծերի ֆինանսավորման արդյունավետության բարձրացմանը։
«Team-ը ընկերությունների խումբ է, որը ձգտում է խթանել տնտեսությունը՝ առաջարկելով այնպիսի պրոդուկտներ ու ծառայություններ, որոնք հասանելի եւ կիրառելի կլինեն բոլորի համար։ Վերջին տարիներին մենք շարունակաբար ամրապնդում ենք մեր դիրքը շուկայում՝ իրականացնելով այնպիսի ծրագրեր, որոնք էական ազդեցություն ունեն տնտեսության աճի, ծառայությունների որակի բարելավման եւ ներդրումային միջավայրի զարգացման վրա։ Team Holding-ը շարունակելու է գործել երկարաժամկետ, կայուն բիզնեսի սկզբունքներով՝ ավելացնելով ներդրողների համար հասանելի հնարավորությունները»,- ասել է Team ընկերությունների խմբի համահիմնադիր Հայկ Եսայանը:
«Մեզ համար առաջնային է ներդրողներին տրամադրել պարզ, հասկանալի եւ վստահելի ներդրումային գործիքներ։ Team Holding-ի պարտատոմսերի թողարկումը կարեւոր նախաձեռնություն է, որը միաժամանակ խթանում է ինչպես ընկերության զարգացումը, այնպես էլ Հայաստանի կապիտալի շուկայի կայուն ընդլայնումը։ Պարտատոմսերը հնարավոր է ձեռք բերել ինչպես առցանց՝ Freedom Broker Armenia հարթակի միջոցով, այնպես էլ դիմելով ընկերության գրասենյակ կամ ներկայացնելով հայտ ընկերության պաշտոնական կայքում»,- նշել է Freedom Broker Armenia-ի տնօրեն Հովակ Հովակիմյանը։
Ծրագրային ազդագրով նախատեսված տեղաբաշխման ընդհանուր ծավալը կազմում է 31,500,000 ԱՄՆ դոլար եւ 1,4 միլիարդ ՀՀ դրամ։ Team Holding-ի պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում 2025 թ․ նոյեմբերի 19-ի թիվ 1/417Ա որոշմամբ։
Պարտատոմսերի ձեռքբերման կարգին, ազդագրի էլեկտրոնային տարբերակին եւ հրապարակային առաջարկի հայտարարություններին կարելի է ծանոթանալ այստեղ։
Թողարկողի եւ առաջարկվող պարտատոմսերի բոլոր պայմանները, ինչպես նաեւ դրանց առնչվող ռիսկերը ներկայացված են ծրագրային ազդագրում։

16:43 | 03.12.25 | Новости | 10723
Размещение осуществляется через инвестиционную компанию Freedom Broker Armenia, что обеспечивает полную прозрачность процесса и соответствие международным стандартам.
Облигации Team Holding представляют собой долгосрочный инвестиционный инструмент, направленный на финансирование инфраструктурных и инновационных проектов компании. Стратегия холдинга ориентирована на развитие экономической среды, внедрение новых технологий и реализацию проектов, создающих добавленную стоимость для экономики.
В рамках первого транша Team Holding предлагает долларовые облигации (общий объем - 9 млн долларов США; номинальная стоимость одной облигации - 100 долларов США; купонная ставка - 9%; срок обращения - 48 месяцев) и драмовые облигации (общий объем - 1,4 млрд драмов; номинальная стоимость одной облигации - 100 000 драмов; купонная ставка - 12%; срок обращения - 48 месяцев).
Размещение облигаций первого транша будет осуществляться с 3 декабря 2025 года по 3 марта 2026 года.
Привлеченные средства будут направлены на развитие ключевых стратегических направлений Team Holding: реализацию инфраструктурных проектов, внедрение инновационных решений, а также на повышение эффективности финансирования текущих программ.
«Team -  это группа компаний, которая стремится стимулировать экономическое развитие, предлагая продукты и услуги, доступные и полезные для широкого круга пользователей. В последние годы мы системно укрепляем наши позиции на рынке. Мы реализуем проекты, оказывающие значимое влияние на экономический рост, повышение качества услуг и улучшение инвестиционного климата. Team Holding продолжит придерживаться принципов долгосрочного и устойчивого бизнеса, расширяя инвестиционные возможности для своих партнёров и инвесторов». – отметил Айк Есаян, соучредитель группы компаний Team.
«Для нас принципиально важно предоставлять инвесторам простые, понятные и надёжные инвестиционные инструменты. Размещение облигаций Team Holding - значимая инициатива, которая одновременно способствует развитию компании и устойчивому росту рынка капитала Армении». - добавил директор Freedom Broker Armenia Овак Овакимян.
Приобрести облигации можно онлайн через платформу Freedom Broker Armenia, обратившись в офис компании или подав заявку на официальном сайте.
Совокупный объем программы выпуска составляет 31 500 000 долларов США и 1,4 млрд драмов. Программный проспект облигаций был зарегистрирован Центральным банком Республики Армения решением № 1/417А от 19 ноября 2025 года.
Ознакомиться с правилами приобретения облигаций, электронной версией проспекта и объявлениями о публичном предложении можно по указанной ссылке. Все условия выпуска и предложенных облигаций, а также связанные с ними риски представлены в программном проспекте.