11:25 | 23.09.25 | Նորություններ | 13768
Այս ձեռքբերումը վկայում է ընկերության հետեւողական քայլերի մասին՝ ուղղված օրինականության, էթիկայի եւ թափանցիկության սկզբունքներին համապատասխան գործելակերպի հաստատմանը։
ISO 37301:2021-ը միջազգային ստանդարտի առկայությունը հավաստում է, որ Ucom-ը համապատասխանում է ստանդարտով սահմանված Համապատասխանության կառավարման (Compliance) համակարգի պահանջներին, ինչը երաշխավորում է Ucom-ում իրավական եւ նորմատիվային խախտումների կանխման, ֆինանսական, հեղինակության եւ գործառնական ռիսկերի նվազեցման պատշաճ գործիքակազմի ներդրված լինելը, ինչպես նաեւ հանդիսանում է Ucom-ի թափանցիկ ու պատասխանատու գործունեության մշակույթի ձեւավորման ապացույց։
«Ucom-ում մենք կարեւորում ենք ոչ միայն նորարարական տեխնոլոգիաների ներդրումը, այլեւ՝ բարեվարքության եւ թափանցիկության բարձր չափանիշներին հավատարիմ մնալը։ ISO 37301:2021 հավաստագիրը հաստատում է մեր հանձնառությունը` մեր անձնակազմի եւ հաճախորդների համար ապահովելու միջազգային ամենաբարձր ստանդարտներին համապատասխան միջավայր», – նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Հավաստագիրը տրամադրվել է Quay Audit UK Ltd բրիտանական ընկերության կողմից, որը ստանդարտների եւ հավաստագրման ոլորտում աշխատում է 1995 թվականից:

11:25 | 23.09.25 | News | 13393
This significant achievement demonstrates the company’s consistent efforts to establish business practices in line with the principles of legality, ethics, and transparency.
The ISO 37301:2021 international standard confirms that Ucom complies with the requirements of the Compliance Management System it defines. This ensures that effective tools are in place at Ucom to prevent legal and regulatory violations, reduce financial, reputational, and operational risks, and demonstrate the company’s commitment to fostering a culture of transparency and responsible business conduct.
“At Ucom, we value not only the introduction of innovative technologies but also adherence to the highest standards of integrity and transparency. The ISO 37301 certificate confirms our commitment to providing an environment that meets the highest international standards for our staff and customers,” said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
The certificate was issued by Quay Audit UK Ltd that has been providing audit and international certification since 1995.