17:42 | 13.03.25 | Նորություններ | 10836
SimCare AI-ը նորարարական ընկերություն է, որն օգտագործում է արհեստական բանականությունը՝ հեղափոխելու բուժառուների վիրտուալ խնամքը եւ աջակցելու կլինիկական որոշումներին:
Այս ներդրումը համապատասխանում է Triple S Ventures-ի հանձնառությանը՝ աջակցելու զգալի ազդեցություն ունեցող ստարտափներին, որոնք նպաստում են առաջընթաց գրանցել առողջապահական եւ տեխնոլոգիական ոլորտում:
Իրական բժշկական սցենարներ սիմուլյացնելով՝ SimCare AI-ը նորագույն գործիքներով հզորացնում է բժիշկներին, բուժքույրերին եւ բժշկական ոլորտի ուսանողներին, որպեսզի կատարելագործվեն հմտությունները որոշումներ կայացնելիս՝ նպաստելով հիվանդի բուժման առավել բարենպաստ արդյունքների:
«Մենք ոգեւորված ենք, որ աջակցում ենք SimCare AI-ի առաքելությունը, որը ԱԲ-ի վրա հիմնված լուծումներ է բերում առողջապահության ոլորտ։ Այս տեխնոլոգիան զգալիորեն բարելավելու ներուժ ունի, թե ինչպես են մասնագետները սովորում, ախտորոշում եւ բուժում հիվանդներին: Այս ներդրումը արտացոլում է հեղափոխական նորարարությունները բացահայտելու եւ դրանց աջակցելու մեր ռազմավարությունը», - ասել է Triple S Ventures-ի կառավարող գործընկեր Ավագ Սիմոնյանը:
Triple S Ventures-ի աջակցությամբ SimCare AI-ը նախատեսում է բարելավել իր ԱԲ կարողությունները եւ արագացնել դրանց ներառումը մի շարք հիվանդանոցներում, ուսումնական հաստատություններում եւ առողջապահական համակարգերում:
Triple S Ventures-ը եւ SimCare AI-ը հանձն են առել նպաստել առողջապահության ապագայի վերափոխմանը արհեստական բանականության ներդրմամբ` ժամանակակից բժշկական տեխնոլոգիաները դարձնելով ավելի մատչելի եւ արդյունավետ ինչպես ոլորտի մասնագետների, այնպես էլ բուժառուների համար:

17:42 | 13.03.25 | News | 7243
Triple S Ventures has announced its investment in SimCare AI, a Y Combinator s24 batch startup, an innovative company leveraging artificial intelligence to revolutionize virtual patient care and clinical decision support.
This investment aligns with Triple S Ventures’ commitment to backing high-impact startups that drive meaningful advancements in healthcare and technology.
SimCare AI develops cutting-edge AI models that enhance clinical training. By simulating real-world medical scenarios, SimCare AI empowers doctors, nurses, and medical students with advanced tools to refine their decision-making skills, ultimately leading to better patient outcomes.
“We are thrilled to support SimCare AI in its mission to bring AI-powered solutions to the healthcare sector,” said Avag Simonyan, Managing Partner at Triple S Ventures. “Their technology has the potential to significantly enhance how medical professionals learn, diagnose, and treat patients. This investment reflects our strategy of identifying and accelerating game-changing innovations.”
With Triple S Ventures’ backing, SimCare AI plans to enhance its AI capabilities and accelerate adoption across hospitals, medical schools, and healthcare systems worldwide.
As AI continues to reshape the future of healthcare, Triple S Ventures and SimCare AI are poised to drive transformative change, making cutting-edge medical technology more accessible and effective for practitioners and patients alike.