23:16 | 17.11.24 | Նորություններ | 6390
2024 թվականի նոյեմբերի 25-ին կմեկնարկի Yandex Armenia-ի Computer Vision Week անվճար առցանց ինտենսիվ դասընթացը։ Տվյալների վերլուծության դպրոցի եւ Yandex-ի այլ նախագծերի մասնագետները կպատմեն գեներատիվ մոդելների, դրանց վրա հիմնված ծառայությունների մասին եւ կկիսվեն դրանց ստեղծման փորձով:
Ծրագիրը նախատեսված է գործող ML ծրագրավորողների եւ ուսանողների համար, որոնք հետաքրքրված են computer vision-ով, պատկերների գեներացմամբ եւ դիֆուզիոն մոդելներով:
5 օրվա ընթացքում մասնակիցները կարող են 7 պրեզենտացիաների եւ 4 աշխատարանների։ Պրեզենտացիաները կհեռարձակվեն աշխատանքային օրերին՝ ժամը 19:00-ին։ Մասնակիցները հնարավորություն կունենան հարցեր ուղղել չաթում եւ ստանալ պատասխաններն իրական ժամանակում։
«Մենք ակտիվորեն աշխատում ենք երկրում ՏՏ կրթության բարելավման ուղղությամբ. բացում ենք ծրագրավորման դպրոցներ եւ կազմակերպում ենք նեղ մասնագիտացված ինտենսիվ դասընթացներ ML մշակողների համար: Այնպիսի նախաձեռնությունները, ինչպիսին է Computer Vision Week-ը, կարեւոր դեր են խաղում Հայաստանում ՏՏ ոլորտի մասնագետների մասնագիտական զարգացման գործում: Մենք ձգտում ենք ստեղծել պայմաններ, որպեսզի յուրաքանչյուրը կարողանա դրսեւորել իր ունակությունները եւ նպաստել Հայաստանի ՏՏ ոլորտի զարգացմանը»,- ասել է Yandex Armenia-ի ղեկավար Արամ Մխիթարյանը։
Բոլոր մասնակիցները կստանան պրեզենտացիաների եւ աշխատարաների ձայնագրությունները:
Առցանց ինտենսիվ դասընթացին կարելի է գրանցվել https://cvweek.yandex.com/am հղումով՝ մինչեւ նոյեմբերի 24-ը ներառյալ։

23:16 | 17.11.24 | Новости | 4449
25 ноября 2024 года стартует бесплатный онлайн-интенсив Computer Vision Week от Yandex Armenia. Специалисты Школы анализа данных (ШАД) и других проектов Yandex расскажут про генеративные модели, сервисы, основанные на них, и поделятся экспертизой по их созданию.
Программа интенсива разработана специально для практикующих ML-разработчиков и студентов с базовыми знаниями в компьютерном зрении, которые хотят узнать о диффузионных моделях и современных подходах к генерации изображений.
В течение 5 дней участники смогут поучаствовать в 7 презентациях и 4 воркшопах. Трансляции презентаций будут проходить по будням в 19:00. Во время трансляций можно будет задавать вопросы в чате и получать ответы в режиме реального времени.
«Мы активно работаем над улучшением IT-образования в стране: запускаем школы программирования и организуем узкоспециализированные интенсивы для ML-разработчиков. Такие инициативы, как онлайн-интенсив Computer Vision Week, играют важную роль в профессиональном развитии IT-специалистов в Армении. Мы стремимся создать условия, в которых каждый сможет проявить свои способности и внести вклад в развитие IT-cферы Армении», сказал руководитель Yandex Armenia Арам Мхитарян.
Все участники получат записи презентаций и воркшопов - доступ к ним останется после окончания интенсива.