13:18 | 17.05.24 | Նորություններ | 15252
Մայիսի 17-ը Հեռահաղորդակցության եւ տեղեկատվական հասարակության օրն է, որը կապված է 1865 թվականի մայիսի 17-ին Հեռահաղորդակցության միջազգային միության ստեղծման հետ։
Այսօր Հեռահաղորդակցության միջազգային միությունը Միացյալ ազգերի կազմակերպության (ՄԱԿ) գործակալություններից է եւ համակարգում է համաշխարհային ռադիոհաճախականությունների օգտագործումը, աշխատում է աշխարհում հեռահաղորդակցության ենթակառուցվածքների տարածման ուղղությամբ եւ աջակցում է տեխնիկական չափանիշների համաշխարհային համակարգմանն ու զարգացմանը։
Այս գործակալությունը ստեղծվել է այն գիտակցությամբ, որ ժամանակակից հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաները նպաստում են ՄԱԿ-ի գլոբալ նպատակների իրականացմանը, իսկ հեռահաղորդակցությունը մարդկության հետագա զարգացման եւ առկա խնդիրների լուծման հիմքեր ու հնարավորություններ ստեղծող ոլորտ է։
Հայաստանն էլ Հեռահաղորդակցության միջազգային միության անդամ է, եւ Ucom-ը որպես Հայաստանում գործող հեռահաղորդակցության ընկերություն իր բաժանորդներին է առաջարկում կապի ծառայություններ եւ որակյալ ու արագ ինտերնետ հասանելիություն, ինչպես նաեւ բաժանորդների կողմից շատ պահանջված փաթեթային լուծումներ։
«Ucom-ը Հայաստանում բազմաթիվ բաժանորդներ ունի, եւ այս պահին ակտիվորեն ընդլայնում ենք մեր ցանցը, որպեսզի երկրի բոլոր անկյուններում մեր հայրենակիցները կարողանան բարձրորակ ինտերնետ կապից օգտվել։ Սա մեծ պատիվ է մեզ համար եւ մեծ պատասխանատվություն։ Հպարտությամբ կարող եմ ասել, որ մեր բաժանորդների մեծ մասն ընտրում է օգտվել մեր ծառայություններից փաթեթային տարբերակով՝ վստահելով մեզ թե՛ բջջային կապի, թե՛ ֆիքսված ինտերնետի եւ թե՛ հեռուստատեսության հարցում», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ucom ընկերությունն իր ռազմավարությանը համաձայն ընդլայնում է Հայաստանում եւ՛ ֆիքսված, եւ՛ բջջային ցանցը։ Մասնավորապես, անցած եւ ընթացիկ տարիների ընթացքում ֆիքսված ցանցը գործարկվել է 6 նոր բնակավայրում։ Ցանցի ընդլայնման եւ արդիականացման համար ընկերությունը համագործակցում է աշխարհում առաջատար Nokia ընկերության եւ այլ միջազգային գործընկերների հետ, իսկ նոր ու ժամանակակից հեռուստատեսության լուծումները ներդրվում են միջազգային MediaKind ընկերության հետ համագործակցությամբ:

13:18 | 17.05.24 | Новости | 13179
17 мая в мире отмечается Всемирный день телекоммуникаций и информационного общества, который связан с созданием Международного союза электросвязи в 17 мая 1865 года.
Международный союз электросвязи – агентство ООН, которое занимается регулированием использования радиочастот, распространением телекоммуникационных инфраструктур и систематизацией и развитием технических стандартов на глобальном уровне.
Союз был создан с осознанием того, что сегодня современные технологии связи способствуют реализации всех глобальных целей ООН, а телекоммуникации – сфера, которая создает основу для дальнейшего развития человечества и решения существующих проблем.
Армения также является членом Международного союза электросвязи, и Ucom, как телекоммуникационная компания, действующая в Армении, предоставляет разные услуги связи, быструю и качественную интернет-связь, а также популярные среди абонентов пакетные решения.
«У Ucom множество абонентов в Армении, и сейчас мы активно расширяем наши сети, чтобы в каждом уголке страны наши соотечественники могли пользоваться качественным интернетом. Это большая честь и большая ответственность для нас. С гордостью могу сказать, что большая часть наших абонентов пользуется пакетными услугами, доверяя нам в вопросе и мобильной связи, и фиксированного интернета, и телевиденя», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Отметим, что компания Ucom, согласно своей стратегии, расширяет свою фиксированную и мобильную сети в Армении. В частности, в течение прошлого и текущего года фиксированная сеть компании была запущена в шести новых населенных пунктах. В вопросе расширения и модернизации сети компания сотрудничает с компанией Nokia и другими международными корпорациями, а в вопросе новых решений для телевидения партнером Ucom стал мировой лидер сферы – компания MediaKind.