15:18 | 05.06.23 | Հոդվածներ | exclusive 20002
2019 թվականից հայկական շուկայում ներկայացված Intent.ai ընկերությունը գովազդային ոլորտում առաջարկում է նորարար լուծումներ։ Ընկերության մշակած հարթակի կիրառմամբ գովազդատուները կարող են մատչելի եւ հասկանալի ինտերֆեյսի միջոցով ճշգրիտ թիրախավորմամբ գովազդ մատուցել ցանկալի լսարանին։
Ընկերության հեռանկարներն ու նոր ծրագրերը iTel.am-ի հետ զրույցում ներկայացրել են համահիմնադիր, տեխնիկական տնօրեն (CTO) Հարութ Մարտիրոսյանը եւ գլխավոր գործառնական տնօրեն (COO) Ջուլիա Թումասյանը։
Intent.ai-ի տեխնոլոգիան եւ առանձնահատկությունները
Ջուլիա
Մենք ոչ թե գովազդային գործակալություն ենք, այլ՝ տեխնոլոգիական լուծում, որը միտված է նորարար հարթակ տրամադրելու եւ օգնելու ճշգրիտ թիրախավորել նման գործակալությունների եւ գովազդատուների ցանկալի սեգմենտները։
Հարութ
Intent.ai-ի շնորհիվ գովազդ գործարկելն առավել մատչելի է, քան Google հարթակում։ Մեր կանխորոշումը /precision/ շատ ավելի հստակ է, օրինակ՝ տարիքի պարագայում տատանումն ընդամենը 1-3 տարի է, իսկ սեռի պարագայում ցուցանիշը 87% է, ինչը 20% ավելի է, քան ոլորտային միջինը։ Google-ի դեպքում այն կազմում է 67%։
Հարթակը թիրախավորում է օգտատերերին ըստ այն կայքերի ու հավելվածների, որոնք նրանք այցելում են։ Ըստ այդմ՝ հնարավոր է թիրախավորել ձեր մրցակիցների օգտատերերին եւ կազմել համապատասխան սեգմենտներ։
Գործընկերների համար հասանելի են նաեւ հավելյալ ծառայություններ, օրինակ՝ հատուկ սեգմենտների կազմում, տեսաֆայլերի /visuals/ դիզայն եւ գովազդային արշավների խորացված վերլուծություն։ Սպասարկման թիմը գտնվում է նույն ժամային գոտում, ինչ Հայաստանի մեր գործընկերները, ինչի շնորհիվ հասանելի է մշտական աջակցություն։
Հայերեն գրվածքներով վիզուալների հաստատումը, ի տարբերություն Google Ads-ի, արագ է կատարվում։ Բացի այդ, Intent.ai գովազդային հարթակում հասանելի են Google Ads-ի գովազդային բաններների բոլոր չափսերը, ինչպես նաեւ այն HTML շարժական անիմացիայի հնարավորություն ունի, ինչն այլ AdTech hարթակներում հասանելի է միայն որոշակի նվազագույն բյուջե գործարկած լինելու դեպքում։ Այլ հարթակներում պարտադիր պետք է որպես հասցե նշվի պաշտոնական կայք /destination URL/, իսկ մեր պարագայում կարող են լինել ֆեյսբուքյան եւ այլ սոցիալական հարթակների էջեր։
Տվյալների հետ աշխատանքն ու անվտանգությունը
Մեր տվյալները հուսալի աղբյուրից են եւ այդ տվյալների հետ աշխատանքի ընթացքում շատ խիստ կերպով պաշտպանվում են անձնական տվյալները։ Տելեկոմ ընկերությունների հետ ինտեգրացիայի արդյունքում մեր տվյալների աղբյուրն առավել ճշգրիտ է, տվյալները first-party են, ի տարբերություն շուկայում առկա մնացած AdTech պլատֆորմների, որոնք օգտագործում են երրորդ աղբյուրի տվյալներ՝ գնված կամ այլ կերպ հավաքագրված։ Վերջիններս շուտով հասանելի չեն լինելու, քանի որ քուքիները արգելվելու են։

15:18 | 05.06.23 | Articles | exclusive 19658
Intent.ai has been represented in the Armenian market since 2019, and it offers innovative digital advertising solutions. Lately the platform entered the MEA (Middle East and Africa) region. Using the Intent.ai DSP platform, advertisers deliver precisely targeted ads to the desired audiences through an accessible and simple interface.
In a conversation with iTel.am, the co-founder and technical director (CTO) Harut Martirosyan and chief operating officer (COO) Julia Tumasyan presented the company’s prospects and plans for the future.
Intent.ai technology and features
Julia
We are not an advertising agency, but a technology solution aimed at providing an innovative platform and helping to precisely target the desired segments of such agencies and advertisers.
Harut
Thanks to Intent.ai, running ads is more affordable than on Google. We’re much more precise, for example, in the case of age, the variation is only 1-3 years, and in the case of gender, the precision is 87%, which is 20% more than the sector average. In the case of Google, it is 67%.
The platform targets users and creates unique segments based on the users’ behavior. Accordingly, it is possible to target your competitors’ users and relevant audiences.
For partners there are additional services, for example, the creation of unique targeting segments and design of visuals. The support team is always available for individual consultations.
Unlike Google Ads, the approval of visuals with Armenian texts is done quickly. In addition, the Intent.ai advertising platform offers all the sizes of Google Ads advertising banners, as well as the possibility of HTML animation, which is available in other AdTech platforms only if a certain minimum cost is spent. On other platforms, an official website must be specified as an address, and in our case, there can be pages of Facebook and other social platforms.
Data and security
Our technology is future-proofed as our data is first-party, accurate and stable. Other AdTech platforms on the market use third-party data, which will not be available in the future.