15:08 | 06.04.23 | Նորություններ | 8205
Հունիսին Նյու Յորքում կայանալիք Orion Summit 2023 գագաթնաժողովի մասնակիցների բանախոսներին է միացել Ֆինանսական կարգավորման խորհրդատու Ջեֆ Ինգբերը, որը բարձր պաշտոններ է զբաղեցրել Նյու Յորքի Federal Reserve բանկում, Citibank-ում, Դեպոզիտարիայի հավատարմագրային եւ քլիրինգի կորպորացիայում:
Ջեֆ Ինգբերն անհատական քննարկում կանցկացնի «Ինչու են ձախողվում ստարտափները» թեմայով:
New York համալսարանի Stern բիզնես դպրոցի Endless Frontier Labs-ի փոխտնօրեն Բեթ Իքսին կմիանա «Տեխնոլոգիաների եւ ֆինանսական ոլորտներում ներդրումների ու նորարարության առաջնահերթությունները» թեմայով պանելային քննարկմանը: New York համալսարանը լավագույնների վարկանիշում 39-րդն է, իսկ Endless Frontier Labs-ը համալսարանում ստարտափների մենտորության ծրագիր է իրականացնում:
Francisco Partners ներդրումային ընկերության Credit and Structured Solutions Group-ի տնօրեն Սեբուհ Նահաբեդյանն իր փորձը կկիսի «Թվային Ջուղա ցանցը՝ հանուն հայկական նորարարության, գիտության ու տնտեսության դիրքավորման նպատակի» պանելային քննարկման ընթացքում: Մինչ Francisco Partners-ին միանալը, Նահաբեդյանը եղել է Blackstone Insurance Solutions-ի գործադիր տնօրեն, ֆինանսների եւ գործառնությունների բաժնի ղեկավար, Blackstone Credit-ի գլխավոր տնօրենի տեղակալ:
Ընդհանուր առմամբ, նախատեսվում է՝ գագաթնաժողովին հանդես կգա 40-ից ավելի հեղինակավոր բանախոս՝ հայաստանյան ու միջազգային առաջատար կազմակերպություններից, ներառյալ՝ ֆինանսական, տեխնոլոգիական, կրթական եւ այլ ընկերություններից:
Orion Summit 2023 գագաթնաժողովը տեղի կունենա հունիսի 19-22-ին՝ Նյու Յորքում, «Ներդրումները դիրքավորում են Հայաստանը» խորագրով: Գագաթնաժողովի պաշտոնական կայքը պարբերաբար համալրվում է միջոցառման օրակարգի, գործընկերների, բանախոսների մասին տեղեկատվությամբ: Կայքի միջոցով հնարավոր է նաեւ գրանցվել նյույորքյան գագաթնաժողովին մասնակցելու համար:
Orion Summit 2023-ը կտեւի 4 օր, կընդգրկի գագաթնաժողովը եւ այցելություններ աշխարհի խոշորագույն ֆինանսական, տեխնոլոգիական ընկերություններ, համալսարաններ, վենչուրային ֆոնդեր, ընտանեկան գրասենյակներ, հանդիպումներ ու քննարկումներ նորարարությունների եւ ներդրումների մասին:

15:08 | 06.04.23 | News | 8030
Financial regulatory advisor Jeff Ingber, who has held senior positions at the Federal Reserve Bank of New York, Citibank, and the Depository Trust and Clearing Corporation (DTCC), will be joining as a speaker at the Orion Summit 2023.
Jeff Ingber will share his extensive knowledge and experience during his session, “Why Startups Fail?”
Beth Xie, Associate Director of Endless Frontier Labs at New York University's Stern School of Business, will join a panel discussion entitled “Technology and Finance Industries Investment and Innovation priorities.” New York University is ranked 39th in the world university rankings, and Endless Frontier Labs runs a startup mentoring program at the university.
Sebouh Nahabedian, Managing Director of the Credit and Structured Solutions Group at Francisco Partners, will share his observations during the panel discussion “Digital Julfa Network to position Armenian innovation, science and economy.” Prior to joining Francisco Partners, he was a Managing Director and Head of Finance & Operations for Blackstone Insurance Solutions and a Deputy COO for Blackstone Credit.
More than 40 world-class speakers will perform at the summit from leading Armenian and international companies, including financial, technological, educational and other industries.
Orion Summit 2023 will be held in New York City from June 19-22, with the slogan “Investments Position Armenia”. The official website of the Summit is updated regularly with information about the event’s agenda, partners, and speakers. Registration for the New York Summit is available through this form on the website.
Orion Summit 2023 will last four days. The summit will include meetings and discussions about innovations and investments, visits to the world’s largest financial and technology companies, universities, venture funds, and family offices.